6 סיבות למה

אתה לא מבין כלום: לחתול שלך אולי יש קערת מים אחת או יותר מלאה במים מתוקים בבית, אבל הוא אף פעם לא מתנשא לטבול בה את הלוע שלו. מצד שני, נראה שהמים בעציץ שלך יורדים בצורה דרסטית במהלך הימים. ושלא נדבר על מי הברז שהחתול שלכם ממהר אליהם ברגע שהם מתחילים לזרום. אבל למה הוא כל כך שונא לשתות מהקערה שלו?

1. הוא לא יכול לראות את המים

בשונה ממך, החתול שלך לא רואה את המים אבל שומע אותם. לפיכך, אין זה מפתיע שהוא הולך באופן טבעי אל המים הזורמים מהברז, שקל יותר לאתר אותם מאשר המים מהקערה שלו, שאינם משמיעים קול.

2. הוא לא אוהב את הקערה שלו

חתולים הם לא רק אכלנים בררנים, אלא גם כשזה מגיע לבחירת הקערות שלהם. בְּכָך, הם שונאים קערות צרות שבהן הזפם שלהם נוגע בקצוות כשהם אוכלים או שותים. כְּמוֹ כֵן, ריח הפלסטיק נוטה לדחות אותםלכן עדיף להעדיף קערות קרמיקה.

3. הוא מעניק לחות בזמן האוכל

בהיותו מהאזורים המדבריים ביותר של כדור הארץ, החתול נאלץ לפתח טכניקה כדי לשרוד ללא מים במשך מספר ימים. לכן הוא למד להסתפק במים הכלולים בטרפו להרטיב. אם האוכל של החתול שלך רטוב בעיקרו (פטות, קופסאות שימורים וכו'), לכן זה נורמלי שהוא כמעט ולא נוגע בקערת המים שלו.

חתול אוכל
קרדיטים: Sergey Pakulin/iStock

4. הקערה שלו לא במקומה

אם קערת המים של החתול שלך מונחת ליד קערת האוכל או ארגז החול שלו, זה מסביר מדוע הוא נמנע מלשתות ממנה. אכן, חתולים שמרו על האינסטינקטים של אבותיהם הפראיים ובטבע, הם תמיד נמנעים משתיית מים שנמצאים ליד הטרף הטרי שלהם שניצוד או היכן שהם מקלים על עצמם כדי למנוע כל סיכון לזיהום.

כמו כן, תמיד לוודא הנח את הקערה של החתול שלך במקום פתוח שבו הוא יכול לשתות תוך שהוא מסוגל לשלוט בבואם ובהליכה של כולם (אל תניח אותו מול קיר למשל).

5. המים אינם טריים מספיק

כדי למנוע מחלות, לחתולים יש הרגל לברוח ממים עומדים, שבהם מתרבים חיידקים. מסיבה זו הם מעדיפים בדרך כלל לשתות ישר מהברז. לפיכך, יש צורך בהחלט להחליף את המים של החתול שלך לפחות פעמיים ביום כדי לעודד אותו לשתות.

אחרת, אל תהססו לבחור במזרקת מים!

6. הקערה שלו לא נקייה

בדיוק כפי שאתה שוטף את כוס המים שלך מדי יום, יש צורך לשטוף את הקערות של החתול שלך מדי יום. לְמַעֲשֶׂה, החתול הוא בעל חיים שיש לו היגיינה ללא דופי ולשתות מכלי מלוכלך זה פשוט בלתי אפשרי עבור המטורף הגדול הזה.

אהבת את המאמר הזה? אתה תאהב גם:

הנה למה אתה צריך לתת לחתול שלך שמרי בירה

רעיונות למתכונים ביתיים קלים במיוחד שלנו!