6 הרגלי אכילה שכדאי לשנות עכשיו!

כשאתה חי עם חתול, מתחילה שגרה, במיוחד מבחינת האוכל. ועדיין, פעולות רבות שבעלי חתולים מבצעים על בסיס יומי למעשה אינן, ואז כלל לא, מומלצות לרווחתו ובריאותו של כדור השיער שלהם. הנה אילו!

1. לעולם אל תחליף דיאטה

זוהי טעות שרבים מאיתנו עושים: תמיד להאכיל את אותו הדבר לחתול שלך. הרי אם זה מתאים לו, לא אכפת לו לאכול והוא נראה בריא, אין סיבה לשנות את התזונה.

במיוחד מכיוון שהחברים החתוליים שלנו ידועים כתובעניים במידה מסוימת בכל הנוגע לאוכל. לפיכך, אם היינו קונים קרוקטים חדשים או מחית חדשה והם מסרבים לגעת בזה, זה יהיה כסף שנזרק!

אבל במציאות, מומלץ מאוד לעשות זאתלעודד גיוון בתזונה של חתול. המטרה? להגביר את סבילות מערכת העיכול, או יותר פשוט לחזק את פלורת המעיים. בקיצור, להגביל, בטווח הארוך, הפרעות עיכול, אבל גם להימנע מונוטוניות. האחרון אכן יכול בסופו של דבר לדחוף חתול לזעוף את הדיאטה שלו.

בטבע, חתולים אינם מוגבלים למזון אחד. לכן נראה טבעי להציע לחתולי בית מזון עם טעמים, מרקמים וריחות שונים. אבל היזהר, בהתחלה יש צורך להציג בהדרגה מזונות חדשים! ואם אפשר להתחיל את גיוון המזון הזה כשהם גורי חתולים…

2. נותנים ארוחות בקערה

חתולים רבים אוכלים מקערה. זה נראה כמו מחווה תמימה לחלוטין. ועדיין, להאכיל את החתול שלך בקערה על אחת כמה וכמה משעמם לו. אז בוודאי שהחיה בהחלט תאכל בלי להתלונן, אבל למעשה ההרגל הזה נוגד את הטבע שלו.

לְמַעֲשֶׂה, חתולים הם קודם כל ציידים. בטבע, הם בילו חלק ניכר מזמנם הערות בציד הטרף שלהם. זו הייתה הפעילות העיקרית שלהם. כיום חתולי בית משלימים על החוסר הזה על ידי זמן משחק עם בני אדם, אבל זה לא מספיק.

כדור חתול
קרדיטים: nensuria / iStock

אז אם אתה רוצה להעניק לחתול שלך חווית האכלה טבעית יותר, להשתמש בצעצועים המעודדים לחפש מזון, כמו הפיפולינו למשל. בדרך זו, החתול שלך יגורה, הן פיזית והן נפשית, ולכן בהכרח יהיה מאושר יותר!

3. האכלה בחדר עמוס

חתולים הם טורפים בודדים. משמעות הדבר היא שהם אינם נוהגים לאכול את הטרף הניצוד קשה במקומות רועשים או בקרבת חתולים אחרים. זה באמת יכול להיות א מקור הלחץ עבורם, דוחף אותם לסרב לאכול, או למהר לזלול את המנה שלהם.

כדי למנוע מתח בזמן הארוחה עבור החתול שלך, לשים אותו בחדר שקט, בלי רעש מפריע (כמו מדיח כלים על למשל). ומעל הכל וודאו שהוא לבד, זאת אומרת שהוא לא עם חיות אחרות ואפילו לא עם ילדים.

טוב לדעת : אם לחתול שלך יש הרגל להוציא את האוכל שלו מהקערה שלו ואז לאכול אותו רחוק יותר, זה לפעמים סימן שהוא צריך יותר פרטיות.

4. נותנים קופסה ישר מהמקרר

יש חתולים שלא יפריעו כל כך מאכילת מזון קר. אבל ככלל החברים החתוליים שלנו מעדיפים אוכל בטמפרטורת החדר. או מחומם מעט במיקרוגל (היזהרו מסיכון כוויות במקרה זה!).

שוב, העדפה זו באה להם מאבותיהם הפראיים, שכאשר צדו טעמו את טרפם בעודם חמים.

5. תנו ארוחות ליד קערת המים ו/או ארגז החול

בטבע, חתולים אף פעם לא אוכלים ליד בור המים שלהם. ועוד פחות מהמקום בו הם עושים את עסקיהם. הם יפחדו יותר מדי לזהם את האוכל שלהם או להיפך, מקור המים שלהם.

קערות חתולים
קרדיטים: LightFieldStudios/iStock

באותו אופן, חתולי בית לא אוהבים לאכול ליד קערת המים שלהם (או מזרקת המים שלהם) וארגז החול שלהם. אז הקפידו להפריד היטב כל מקום.

אם אתה גר בדירה קטנה, זה יכול להיות קצת קשה. אבל תאמינו לנו, חשוב לחתול שלכם להרחיק הכל אחד מהשני, גם אם זה רק כמה מטרים.

6. תן מאכלים מתוקים כדי לרצות אותו

קודם כל, החתול הוא א טורף קפדנימה שאומר שזה רק מיועד לאכול בשר, ושום דבר אחר. אז כמובן, אפשר מדי פעם לתת לו פירות וירקות בכמויות קטנות – כפינוקים למשל – אבל זה לא הכרחי.

כשזה מגיע למאכלים מתוקים (עוגות, מוס שוקולד וכו'), חלקנו נוטים לחשוב עליהם כעל פינוקים קטנים לכדור הפרווה שלנו. דרך לתגמל אותם אחרי הארוחה למשל. אבל במציאות, ההרגל הזה הוא לגמרי… חסר תועלת.

אכן, מלבד העובדה סוכר מזיק מאוד לבריאות החתוליםטוב לדעת שאלו לא, אבל אז לא רגיש בכלל לטעם מתוק. בלוטות הטעם שלהם לא עשויות להריח את הטעם הזה, בניגוד למלוח, מר או חמוץ.

איך לטפל בחתול גוסס או זקן?

למה החתול שלי מוזר אחרי שאני חוזר מחופשה?