6 דרכים להגן על עצמך מפני חתול אגרסיבי – wikiHow

רוב הזמן, חתולים הם כדורי אהבה אמיתיים – ושיער – שמביאים לנו אושר ונוחות על בסיס יומיומי. אבל יכול לקרות שהם נוטים לכיוון הצד האפל של הכוח החתולי ומראים לנו פן פחות סימפטי. בין אם אתם מכירים חתולים או לא, מהם הצעדים שצריך לנקוט כדי להישאר מחוץ להישג ידם של הטפרים שלהם?

1. נקוט באמצעי זהירות

זה נכון במיוחד אם אתה רוצה לגשת לחתול שאתה לא מכיר – למרות שהחתולים היקרים שלנו כמעט ולא מהססים להוציא את הטפרים שלהם. אם לא כמובן אין ברירה אחרת מאשר להיות במגע עם החתול הזה (עבור לרפא אותו למשל), אל תחסכו בהגנות. כפפות ארוכות ועבות, מגפיים… הכל טוב כדי להגן על אזורי גוף שסביר שיעמדו למבחן.

2. אל תכריח מגע

ברור שכאשר מגע עם החתול אינו חובה, הדבר הטוב ביותר הוא עדיין לעשות זאת אל תנסה כלום… אם לא לזהות את הרמזים ולנסות למצוא את הסיבה לתוקפנות הזו, בין אם היא פתאומית או לא. העיקר לזכור זאתחתול כועס צריך רוגע. עם הסימן הקל ביותר של כעס (גניחות, אוזניים לאחור), תעזוב את זה להראות לו שאתה לא לא איום בשבילו.

3. לבודד אותו כדי לאפשר לו להירגע

חתולים יכולים להיות תוקפניים בתגובה למה שמתחשק להם איום על השטח שלהם, או על עצמם. במקרים רבים, אם כן, החתול עלול להרגיש מדוכא ולתרגם את הפחד שלו להתנהגות עוינת. במקרה זה, הדבר הטוב ביותר הוא לאפשר לו להירגע בעצמך, בשלווה. אם אפשר, בודדו אותו בחדר וראו אם הוא נרגע. אבל אל תפריע לו אם הוא מעדיף לצאת!

חתול קנאי
קרדיטים: קסטנואיד / iStock

4. טריק להסיח את דעתו

כמו אצל ילדים, אפשר להסיח את דעתם של חתולים הודות להטחת יד קטנה! זוהי הטכניקה האידיאלית עבור לנטרל מצב מתוח – אם החתול כמובן קליט. כדי לעשות זאת, זה כן לקחת צעצוע (חוט, שמיכה, פוחלץ וכו') כדי להשכיח ממנו את האלמנט שמלחיץ אותו.

5. אל תיאבק

אם במקרה החתול מהיר יותר ממך ומחליט ללכת מצב התקפת ברקאין טעם להילחם מתי האצבעות או האמות כבר נלכדים בניביו או בציפורניו. למרות שזה אולי נראה מנוגד לחלוטין לאינטואיציה, נאבקים עשויים להגדיל את התפיסה שלו. על ידי התנגדות, אתה מתנהג כמו טרף, והוא אוהב את זה. חכה לו ברוגע לשחרר את הלחץ ולהתרחק בעדינות.

6. הימנע מזיהום

לפעמים אנחנו לא יכולים להימלט מהציפורניים והניבים של חתול. בכל המקרים, אין טעם לכעוס עליו בסיכון להעלות את רמת הלחץ שלו – ואת האגרסיביות שלו. בניגוד, לחטא פצעים באופן שיטתי! חתולים הם חיות נקיות מאוד, אבל זה לא מונע מהם לשאת כמה חיידקיםבמיוחד דרך השיניים שלהם.

מה דעתך לתת לחתול שלך דלעת?

החתול שלי עושה קקי מחוץ לארגז החול שלו: 6 סיבות אפשריות