5 סימנים שמראים שהחתול שלך לא מרגיש בטוח בבית שלך

עבור חתול, הטריטוריה היא מרכיב מרכזי בחייו. ומסיבה טובה, זה המקום שבו הוא חייב להרגיש בטוח מספיק כדי להיות מסוגל לאכול ולנוח, שתי פעילויות חיוניות להישרדותו. ואכן, כידוע, חברינו החתוליים הם טורפים אך גם טרף, מה שמסביר את ערנות היתר המתמדת שלהם. אך כאשר הם מרגישים מאוימים בסביבתם היקרה, עלולות להיווצר בעיות התנהגותיות.

טוב לדעת : הסימנים המתוארים להלן יכולים להיות גם תסמינים של מחלה. אם אתה מבחין פתאום באחת או יותר מהתנהגויות אלה אצל החתול שלך, יש צורך בבדיקה אצל הוטרינר.

1. הוא הופך לתוקפני

אם, בן לילה, החתול שלך מתחיל לנשוך, לגרד או אפילו לשרוק עם הרעש הקטן ביותר, משהו לא בסדר. אכן, חתול אינו משנה באופן קיצוני את התנהגותו, ללא סיבה. יכול להיות שהוא מפצה על חוסר הביטחון שלו בתוקפנות או שהוא פשוט על הקצה.

2. הוא מתחבא

האם החתול שלך הולך באופן קבוע ומסתתר מתחת לרהיטים? אולי משהו מפחיד אותו. היזהר עם זאת, כמה חתולים פשוט אוהבים לבודד את עצמם כמה פעמים ביום במקומות לא נגישים כדי לנמנם או פשוט להתרחק מהרעש וההמולה.

ספה מפחדת חתול נסתרת
קרדיטים: iStock / Rawpixel

3. הוא עושה פיפי בכל מקום

כאשר חתול מתחיל לפתע להשתין מחוץ לארגז החול שלו, זה סימן לאי נוחות מסוימת. אם שוב זה לא קשור למחלה כלשהי, ייתכן שזו דרך עבור החתול שלך להביע את מורת רוחו.

למשל, אם חתול חדש התחיל לשוטט בביתכם, או אפילו נכנס אליו מבלי ששמתם לב.

4. הוא מחבק את הקירות

החתול השקט בדרך כלל שלך מתחיל לגלח את הקירות, הרצפות ו ללכת עם הזנב למטה ? זה פשוט משהו שמדאיג אותה. ואכן, חתול שמרגיש בטוח שומר על זנבו ישר ואינו מנסה להסתתר ברגע שהוא זז.

לציין זאת השינוי הקטן ביותר בסביבה של חתול יכול להיות מלחיץ עבורו. לפיכך, מספיק להוסיף או להסיר רהיט כדי שחתול לא ירגיש בטוח יותר בטריטוריה שלו.

5. הוא מייאו הרבה

קוליות מוגזמת יכולה להיות כואבת במיוחד לשאת על בסיס יומיומי, במיוחד בלילה. אבל אם החתול שלך ממשיך למיאו עליך, זה לא בשביל לעצבן אותך אלא בשביל לשלוח לך הודעה.

אם הוא מרגיש מצוקה, ייתכן שזו הדרך היחידה שהוא מצא כדי ליידע אותך כמה הוא אומלל. אז במקום לנזוף בו או לסגור את הדלת בפניו, נסו למצוא את מקור הבעיה…

האם אתה יכול לחלוק את האוכל שלך עם החתול שלך? 4 מזונות זולים לחלוק עם חיית המחמד שלך

מתי ואיך לתיל את החתול שלך?