5 סימנים שלא מטעים!

חתולים אינם משמשים להצלת אנשים או לגילוי סמים. אבל האם זה באמת אומר שהם פחות אינטליגנטים מכלבים? בהחלט לא. במציאות, פשוט יש להם כישורים שונים. במיוחד שהמוח שלהם מכיל פי שניים יותר נוירונים מחברינו הכלבים! אם אתה רוצה לבדוק את האינטליגנציה של החתול שלך, הנה מה שאתה צריך לשים לב אליו.

1. החברותיות שלו

אם החתול שלך מגיע אליך כשאתה מתקשר אליו, אם הוא ברוך הבא כשאתה מגיע הביתה או אם הוא יודע שהדרך להתלטף היא לשכב לידך על הספה, זה בגלל שלו מיומנויות חברתיות גבוהים למדי. וזה סימן בטוח לאינטליגנציה.

2. היכולת שלו להסתדר בעצמו

האינטליגנציה של חתול נמדדת גם על פי יכולתו להסתדר לבד ולדאוג לעצמם, במיוחד במקרה של מצב הישרדות.

אז אם החתול שלך הוא במיוחד אוטונומי ושאתה לא צריך להשאיר אותו עם אספקת מזון וארגז חול נקי כשאתה יוצא לסוף השבוע, זה אומר שהוא חכם יותר מהממוצע.

3. הזיכרון שלו

לחתולים יש גם זיכרון טוב. אכן, הם מסוגלים לזכור דברים רבים, במיוחד בזכותם רֵיחַ מפותח מאוד. לפיכך, רוב הזמן זה מספיק להם להריח את הריח של אדם מוכר להפעיל מחדש את הזיכרונות שלהם ולזהות אותה.

בזכות הזיכרון הטוב הזה החתול שלך לשים לב לשינויים כלשהם בסביבתו. ואכן, החברים החתוליים שלנו נהנים משגרת היום שלהם ושונאים את הצורך לאכול בזמן שונה מהרגיל או שמגיע אורח.

לְשׂוֹחֵחַ
קרדיטים: iStock / ולדימיר פדורוב

לכן, כדי לדעת אם החתול שלך אינטליגנטי, אתה רק צריך להתבונן בו. אם הוא זוכר באיזו שעה אתה מאכיל אותו או אפילו פינוק הוא שהוא די חכם.

כדי לוודא, הסתיר חלק מהאוכל האהוב עליו מתחת לכרית בזמן שהוא צופה בך. ואז חכה לראות אם הוא זוכר מה עשית ואם הוא מתחיל לחפש את הגזוז.

4. יכולות הלמידה שלו

בניגוד למה שנהוג לחשוב, חתולים מסוגלים גם ללמוד טריקים ולציית לפקודות. רק הם תגמול מונע בלבד, שזה בדרך כלל פינוק. ואכן, בניגוד לכלבים, טפיחה על הראש אינה מוטיבציה מספקת להתקדם.

תביא את הפינוק האהוב על החתול שלך ו נסה ללמד אותו כמה טריקים, כגון "תן את הכפה" או "שב". אם הוא מבצע את המשימות בלי להתלונן, זה בגלל שהוא ניחן באינטליגנציה מעולה.

5. יכולתו לבטא את רגשותיו

אם החתול שלך הוא הטיפוס שיתקשר איתך, תקשר את הרגשות שלו, שימו לב לשינוי הקטן ביותר בבית ולספר לך על מורת רוחו, זה סימן לאינטליגנציה!

האם חתולים יכולים לאכול כל דבר מלבד בשר?

כל מה שאתה צריך לדעת עבור החתול שלך