5 סיבות למה

אתה יודע שחתולים אינם בעלי חיים הידועים כאוהבים גדולים של מים, בין אם זה על הפרווה או בפה. ובכל זאת יש לך הרושם שהחתול שלך, פשוטו כמשמעו, אף פעם לא שותה מים… האם יש סיבה לדאגה?

1. הוא שמר על האינסטינקטים הפרועים שלו

החתול גר במקור ב רוב אזורי המדבר של הפלנטה. כדי לפצות על המחסור במים בסביבתו, הוא היה צריך אפוא ללמוד לשרוד על ידי לחות כמעט אך ורק מהמים הכלולים בטרפו. גם אם היום החתול מבוית וכמעט לא אוכל יותר טרף טרי, הוא שמר על ההרגל לשתות מעט מאוד.

אם אתה מאכיל בעיקר את החתול שלך עם מזון רטוב (פטים…), זה נורמלי שהאחד הזה כמעט אף פעם לא שותה. מצד שני, אם התזונה של חתול הטום שלך מורכבת אך ורק מאוכל, כדאי לנסות לעודד אותו לשתות על מנת למנוע היווצרות של אבנים בדרכי השתן.

2. המים שלו אינם טריים

לחתול יש נטייה לברוח ממים עומדים, מהסיבה הפשוטה והטובה שחיידקים מתרבים שם. לפיכך, הוא מתנשא לשתות רק את מים טריים, נקיים ולעתים קרובות מחודשיםמה שמסביר את אהבתו למזרקות מים או למים הזורמים מהברז.

אז תחשוב על החלף את המים בקערה של החתול שלך לפחות פעמיים ביום. או להציע לו מזרקת מים.

מזרקת מים לחתולים
קרדיטים: Lightspruch / iStock

3. הקערה שלו לא מתאימה לו

החתול הוא חיה קשה במיוחד בכל הנוגע לאוכל, אבל לא רק. אכן, אם הקערה של החתול שלך נמצאת בפנים פלסטיקאם היא כן ממוקם קרוב מדי לקערת האוכל או לארגז החול איפה היא צר מדי והשפם שלו נוגעים בקצוות כשהוא מנסה לשתות, זה נורמלי שהוא יזועף אליה.

אז הקפד להציע לו א קערת קרמיקה גדולהפחות ריח מפלסטיק, ומניחים אותו בתוך א מקום פתוח ורחוק מספיק מארגז החול שלו או המזון שלו על מנת למנוע כל סיכון לזיהום חיידקי.

4. הקערה שלו לא נקייה

החתול הוא א פריק היגיינה, אז הוא מצפה שגם אתה תהיה. בְּכָך, החתול שלך לעולם לא ישתה מקערה שלא נשטפה במשך מספר ימים. לפחות הזהירו אותך…

5. הוא חולק את קערת המים שלו

החתול הוא א חיה טריטוריאלית מאוד שלא יכול לשאת לחלוק את החלל שלו עם חתול אחר. אם יש לך מספר חתולים, לכן יש צורך להציע קערת מים לכולםכמו גם ארגז חול נפרד.

מתי לעבור למזון חתולים למבוגרים?

הנה איך לשפר את העיכול של החתול שלך!