5 טיפים שיקלו על חיי היומיום לחתול חירש

האם החתול שלך מזדקן, מושפע ממחלה או חירש מלידה? לא מן הנמנע שהוא יחיה טוב למרות הנכות הזו, גם אם היא דורשת הרבה סבלנות. ואכן, למרות שאינו שומע, הוא מפתח את כל שאר חושיו. הנה כמה טיפים שיקלו על חיי היומיום של חיית המחמד שלך.

1/ בית גידול רגוע ונוח

על מנת לקדם אורח חיים נוח למרות מוגבלותו, חשוב ליצור סביבה מרגיעה ומרגיעה. בשביל זה, להעמיד אותו בפינה נעימהאבל גם להראות לו בבירור איפה הקערות שלו, ארגז החול וכל מה שהוא צריך.

חתול ישן בעריסה
קרדיטים: אלכסנדר קווטנוביץ'/פקסלס

אם זה עתה אימצת אותו, יש צורך לתת לו תקופת הסתגלות ולא להאיץ בו. זה אותו דבר אם הוא צריך לחיות עם חתולים אחרים. להיות איתו בן לוויה הוא אמת מידה טובה לחיי היומיום שלו. ואכן, למרות שהם בודדים, החתולים שלנו גם מעריכים את חברתם של בעלי חיים. כאשר לחתול יש מוגבלות, המחבר שלו יכול אז להיות עמוד תווך אמיתי עבורו, הן מבחינה רגשית, הן מבחינה יחסי והן מבחינה חינוכית. עם זאת, אם החתול שלך לבד, אל תיבהל! זה יתפתח בסביבה משלו וילמד הודות לשידולים השונים שלך.

2/ גירוי משמעותי

באופן כללי, חתולים הם מאוד שובב. אז אתה צריך להשתמש בדמיון שלך כדי למצוא פעילויות שמעסיקות אותם מספיק. אז בין אם זה עם צעצועים ספציפיים או משחקים שיצרתם בעצמכם, שלכם חתול ישמח להיות מסוגל להתאמן וליהנות. הם גם צריכים לקבל ממך המון תשומת לב, בין אם זה חיבוק, טיפוח, צחצוח וכו'. החתול חייב להבין שאתה אדם אמין עבורו. אחרת, אסור לו לפספס שום דבר. אז, תן לו הרבה מים, קערת אוכל ואזור אשפה מנוקה באופן קבוע.

חתול לבן שובב
קרדיטים: Alek_B/Pixabay

3/ הגן עליו מפני סכנות חיצוניות

חתולים חירשים לא יכול לשמוע את האיומים השונים מסביב. לכן מומלץ מאוד לשמור אותו בתוך הבית, במקום מאובטח. כמובן, אם יש לך א גינה מגודרת היטב איפה שאי אפשר לברוח, אתה יכול לתת לו לשוטט שם. על כל פנים, הכביש וחיות החוץ ממש מסוכנות עבורו. לכן, יש להקפיד לא להוציא אותו במקום ללא פיקוח על מנת להגן עליו. עם זאת, יכול לקרות שדלת לא נסגרת כראוי ושהחתול שלך מצליח לצאת החוצה. במקרה זה, חיוני יותר לזהות אותו כדי למצוא אותו ביתר קלות.

4/ תקשורת וחינוך

הקודים שבהם תשתמשו עם חתול חירש הם לא ממש זהים לאלו של חתול שומע. אתה צריך לבנות אמון עם חיית המחמד שלך, אבל גם היזהרו לא להפתיע אותו, להבהיל אותו או להפחיד אותו בכך שתגיע בלי להזהיר אותו. ישנן מספר דרכים להכריז בעדינות על עצמך בפניו.

חתול ג'ינג'י ישן
קרדיטים: LiinaFox/Pixabay

ראשית, בצע צעדים כבדים. בְּכָך, הוא ירגיש את הרעידות ואת באת באותו זמן. אתה יכול גם ללכוד את תשומת הלב שלו עם אור. העיקר שהוא מפנה את הראש בעצמו ויחפש אותך. אתה יכול לעשות איתותים עם הידיים לתקשר ולשלוח לו הודעות. עם זאת, אלה חייבים תמיד להיות ברור ומובחן כדי לא לבלבל את החתול. כשאתה רוצה להראות את נוכחותך ולמרות הטריקים האלה, הוא לא רואה אותך, נסה למשוך את תשומת לבו מבלי לגעת בו ישירות, אלא על ידי הקשה עדינה על המקום עליו הוא נמצא למשל. כך הוא יכול להריח את הריח שלך וגם להגיב על הברזים שלך.

5/ הזהיר את הסובבים אותך

כשיש לך מבקרים, החתולים הם בדרך כלל די מפחד ומעדיפים להישאר בפינה. לכן זה חיוני שיש לחתול שלך גישה למקומות מסתור, אבל גם מקומות לטפס בהם כדי ליהנות וכדי להיות מסוגל להתבונן בסביבתו. בנוסף, הוא יכול להרגיש את התסיסה של האורחים, מה שעלול לגרום לו ללחץ רב. אז קח את ההובלה מאותת לסובבים אותך שהחתול שלך חירש ושלא צריך לבקש יותר מדי. בנוסף, באירועים מיוחדים, אל תהססו להתקין אותו בחדר בו יהיה שקט במהלך קבלת הפנים שלכם.

חתלתול שובב
קרדיטים: וויליאן ג'וסטן דה ואסקונצ'לוס / Unsplash

אז הוא אפשרי מאוד לחיות עם חתול חירש. הכי חשוב זה לעשות לשים לב, אלא גם להיות מודע לכל צרכיו. אז הוא יתן לך אהבה כמו חתול בלי הפרט הזה.

המזונות והמוצרים של חיי היומיום שלנו רעילים לחתולים

האם אתה יכול לחלוק את האוכל שלך עם החתול שלך? 4 מזונות זולים לחלוק עם חיית המחמד שלך