5 טיפים שיעזרו לחתול שלך להתמודד עם הקולר

החתול שלך בדיוק היה אצל הווטרינר וחזר עם קולרט? הכלי הזה נועד לטובתו! אכן, זה מאפשר לבן לוויה הקטן שלך לא לגעת בתפרים שלו, בתחבושות שלו, בפצעים שלו ולהתמודד עם בעיות אחרות שהוא עלול להיתקל בהן. עם זאת, לפעמים קשה מאוד לשאת את החתולים בעלי הרצון החזק שלנו! הנה כמה טיפים לחתול שלך לסבול את זה הכי טוב שאפשר ולא לפגוע בהחלמתו.

קולר חרוט חתול חולה
קרדיטים: iStock/Lightspruch

1/ להבין למה הוא לא תומך בזה

שֶׁלְךָ החתול סובל בצורה מושלמת את הקולר ואינו נאנח כלל בכל השימוש בו. לעומת זאת, ייתכן שהיא תהפוך לאויבת הגרועה ביותר של החתול הקטן שלך! אם אתה שם לב שהוא לא תומך בו כלל, יש כמה נקודות שצריך לבדוק קודם:

  • תוודא שהיא אל תהיה צמוד מדי. אסור לו להיות מסוגל להסיר אותו, אבל עדיין חייב לנשום נכון ולא להצבוט בגובה הצוואר.
  • היזהרו מאלרגיות! ייתכן שהחומר לא יתאים לחתול שלך. במקרה זה, פשוט שנה את סוג הלוח.
  • אל יכול להיות נוקשה מדי עבורו. בחרו בדגם גמיש יותר וחד פחות.
  • היא גדול מדי או קטן מדי. אז זה יכול לפגוע בחתול שלך. יתרה מכך, אם הוא גדול מדי, הוא יהיה הרבה יותר נבוך מאשר עם צווארון במידה שלו. לעומת זאת, אם הוא קטן מדי, הוא מסתכן בהדוק מדי, אבל גם אין את האפקטיביות הצפויה. כדי לבדוק זאת, הבט בחתול שלך כשהוא מרים את ראשו: אסור לו להיות מסוגל להוציא את הלוע שלו החוצה. אם הוא חורג, הוא קטן מדי ולכן חסר תועלת, כי הוא תמיד יוכל לשרוט או ללקק את עצמו.
  • יתכן שהחתול שלך פשוט לא תומך בו כי הוא כלי ממש מגושם. אכן, אתה יכול לשים את עצמך במקומם, שיהיה לך משפך גדול על הצוואר, זה אולי נראה מוזר!
חתול עם קולר
קרדיטים: סבטלנה פופובה/iStock

2/ לבלות זמן עם החתול שלך

לאחר שאספתם את חיית המחמד שלכם מהווטרינר, חשוב לעשות זאת לבלות איתו זמן כדי להרגיע אותו . כך, בהתחלה, הנוכחות שלך תרגיע אותו ותאפשר קבלה טובה יותר של הצווארון. עם זאת, הוא עשוי לנסות לקפוץ לכל הכיוונים כדי להיפטר ממנו. במקרה הזה, לשים אותו בחדר בטוח וסגור היטב שהוא רגיל אליו . תישאר איתו קצת עד שהוא יירגע. אל תהססו לדבר איתו בקול רך כדי לפייס אותו.

3/ ארגן את החלל שלך

חולצת צרייה תופסת מקום! לכן, סדר את החלל של החתול שלך בצורה כזו שהוא לא להיתקל ברהיטים ושהוא תמיד יכול ללכת לאן שהיה פעם. הקפידו גם כן להרים את הקערות שלךמים ואוכל כדי שיוכל לאכול או לשתות תוך שמירה על הצווארון שלו. אפשר גם לקחת קערות קטנות יותר כדי שהצווארון לא יפריע. כמו כן, אם ארגז החול שלה מכוסה, להשאיר אותו חסר בית בזמן שהוא מרפא .

שתיית חתול צווארון
קרדיטים: NexTser/iStock

4/ להסיח את דעתו

יתכן שהחתול שלך נשאר זמן מה עם החפץ הזה על הצוואר, מה שהוא לא בהכרח אוהב. יתר על כן, אתה בהחלט לא חייב לשחרר את זה כאשר לובשים צווארון, מכיוון שזה עלול להיות מסוכן מאוד. אז נסו להסיח את דעתו עם הצעצועים שלו, אבל שימו לב לא לבקש ממנו יותר מדי כדי שלא ישבור את התפרים. זה ייקח קצת דמיון להעסיק את החתול שלך תוך שמירה עליו רגוע !

5/ אפשרויות אחרות

למרות כל העצות שלנו, ייתכן שהחתול האהוב שלך עדיין מתקשה לשמור על קור רוח. לאחר מכן יש צורך למצוא פתרון אחר על מנת להקל עליו מבלי לסכן את החלמתו. אתה יכול למשל לנסות אותו להקצות צווארון אחר :

  • מתנפח(צווארון ירח) שלעיתים יכול להיות נסבל טוב יותר על ידי חתולים בגלל הנוחות שלו.
  • בגד גוףניתן לשקול אם הפצע או האזור שיש להגן עליו אינם ברגליים או בראש. עם זאת, אין ללבוש אותו כל הזמן, שכן הפצע חייב לנשום כראוי על מנת להחלים כראוי.
  • עול גמיש יותר ורך לשריטה למשל.
צווארון חתול
קרדיט: koldunova/iStock

למרות שלא נעים לראות את החיה שלו עצוב, כי הוא לובש קולראסור לנו לשכוח את זה זה לטובתו שלו ושהוא צריך לשמור את זה עד להחלמתו המלאה. לכן, ככל שמקפידים על יותר המלצות וטרינריות, כך החתול שלך ישוב להיות בריא מהר יותר. לפיכך, חשוב להיות קשובים לגודל העול, אך גם להבטיח זאת להשתמש בו נכוןלבריאותו הטובה של בן לוויה האהוב עליך.

למה החתול שלי מוזר אחרי שאני חוזר מחופשה?

האם חתולים אוהבים ים?