5 דוגמאות לדברים שאסור לעשות למען רווחת החתול שלך

כדורי הפרווה שלנו הם לרוב חברים מלאים במשפחה. יתרה מכך, כפי שאנו פוגשים אותם מדי יום, קל להכיר אותם ולהבין את אישיותם. עם זאת, אנו עשויים לעשות בצורה מגושמת דברים שהם לא אוהבים או לא טובים עבורם. גלה במאמר זה 5 דוגמאות למעשים שיש להימנע מהם לרווחת החתול שלך.

1/ היזהרו מהמהפך

הדוגמה הראשונה אולי נראית ברורה, אבל חשוב לציין אותה. חתולים לא אוהבים במיוחד תספורות חדשות. לכן יש להימנע מלכסח אותם או להסיר את הפתילות שלהם. אלא אם כן זה מסיבות בריאותיות. מצד שני, מומלץ מאוד לצחצח את חיית המחמד שלך באופן קבוע כדי להרגיל אותה להתפנק בצורה זו וכדי להפחית את הסיכון לקשרים.

כמו כן, אל תחתכו את השפם של החתול שלכם. לפעמים ילדים מצליחים בטעות לתפוס מספריים ולבדוק את כדורי השיער שלנו. לנסות ללמנוע מזה לקרות כדי הגן על החתול שלך מפני מהפך לא מכוון.

חתול גזוז
קרדיטים: undefined undefined/iStock

2/ לק

בחלק מהתמונות או בסרטונים, ייתכן שכבר ראית לק על הציפורניים של החיות שלנו. מוצרים אלה מאוד כימי ורעיל בנוסף להיות חסר תועלת לחלוטין עבורם. חומרים אלו אכן מזיקים ויכולים להיות מסוכנים מאוד. אם בעל החיים מצליח לבלוע אותו. לרווחת החתול שלך, פשוט הקפד לחתוך באופן קבוע ונכון את ציפורניו אם הוא לא שוחק אותם באופן טבעי.

3/ נגד ליטופי התבואה

הליטופים הם עבורם רגעים אמיתיים של אהבה ותשומת לב. בנוסף לחלק איתם רגע, אנו מציעים להם עיסוי חינם! עם זאת, הקפד תמיד ללטף אותם לכיוון השיער ולא להיפך. זה אולי נראה ברור לחלק, אבל חשוב לציין זאת. אכן, זה יכול להיות אפילו לא נעים דַלֶקֶתלליטוף כנגד התבואה.

חתול מלטף את הראש
קרדיטים: NiseriN / iStock

4/ לעג

אנחנו לא תמיד מבינים את זה, אבל החיות מאוד קשובות ו להבין הרבה דברים. יתרה מכך, אם חלקם אינם מופגנים במיוחד, אחרים יכולים להביע בקלות את שמחתם או אכזבתם. לכן חשוב לכבד אותם ולא להעליב אותם או לצחוק עליהם.

כדי שירגישו טוב במשפחתם, זה גם הכרחי להימנע ממצבים מביכים (התחפושת, הכליאה וכו'). באופן כללי, זה חיוני לכבד אותם ולבלות איתם זמן כדי שהם ידעו שאתה אוהב אותם.

5/ מזון לא מתאים לבריאותם

דוגמה אחרונה זו עשויה להיראות מנוגדת לאינטואיציה כאשר אנו רואים חתול מבקש אוכל. עם זאת, חשוב לפקח על כמות ההזנההאיכות של זה, כמו גם התרגילים הגופניים של בן לוויה שלך.

כמו כן, כמה פינוקים צריכים להיות נתונים רק מדי פעם. יתר על כן, למרות שהחתול שלך עשוי לאהוב מוצרים מסוימים שאנו אוכלים, אתה צריך להיות מאוד זהיראוטו הם יכולים להיות רעילים בשבילו. לבסוף, חשוב לזכור שחשיבה על רווחתו של החתול שלך פירושה גם לדאוג לא ליצור דאגות בריאותיות כמו עודף משקל.

חתול אוכל קערה
קרדיטים: iStock

כמובן, אלו הן רק כמה דוגמאות שאולי לא חשבת עליהן או התנהגויות שחשבת שהן לא מזיקות. לכן רשימה זו אינה ממצה.וחלקם לא נשארים ברור ושכל ישר. החתול שלך צריך להרגיש טוב ובטוח איתך. בגלל זה, חשוב לא לגרום להם להרגיש לא בנוח או במצב לא נוח.

הביקור הראשון של חתלתול אצל הווטרינר: מה שאתה צריך לדעת

האם צריך להפריד בין קערות האוכל והמים?