3 צעדים חיוניים להגיב טוב

למרבה הצער, זה לא נדיר לראות את אחד מחברינו החתוליים שוכב בצד הדרך… בין אם אתה מחבר התאונה ובין אם נקלעת לשם במקרה, מעל הכל אל תלך בדרכך. . קח את האומץ שלך בשתי הידיים, אתה פשוט עלול להפוך לגיבור על ולהציל את חייו של הכדור הפרוותי הזה במצוקה. כדי לעשות זאת, כבד את שלושת השלבים הבאים!

1. הביאו את החתול למקום מבטחים

לפני שאתם קופצים על החתול ומרימים אותו, הקדישו כמה שניות להתבונן בו ולקחת את הדופק שלו. כדי לקחת את הדופק של חתול, היעיל ביותר הוא המפשעה (שם הירך מצטרפת לרגליים האחוריות).

אם אתה מרגיש שהוא נפגע קשות ושהתנועה עשויה להחמיר את המצב, לקרוא לוטרינר בדחיפות כדי שהוא יבוא לשם. הַמתָנָה, להפיל שמיכה (מגבת או פריט לבוש יתאים) עליו והישאר לצידו.

אם אתה מבחין שהחתול בהכרה, התקרב לאט. הקפד לעמוד ברמתו בזמן שאתה מדבר איתו כדי להרגיע אותו. ברגע שאתה מצטרף אליו, נסה לעטוף אותה בשמיכה. היזהר, חתול בהלם עלול להפוך לתוקפני.

כפת חתול
קרדיטים: Doucefleur / iStock

אם החתול פצוע ומחוסר הכרה, עטפו אותו בעדינות רבה בשמיכה, מבלי להפוך את גופו. בעת טיפול בחתול פצוע, תמיד החזיקו מעט את ראשו לאחור כדי שהמוח שלו יוכל להמשיך להשקות ולמנוע ממנו להיחנק מהקיא.

ברגע שהחתול בטוח בזרועותיך, לקחת אותו למקום חם (המכונית שלך, הבית שלך, בית עסק קרוב וכו') כדי שהוא לא ייכנס להיפותרמיה. לאחר מכן התקן אותו על משטח ישר וקשיח תוך המתנה להגעה למרפאה הווטרינרית או להגעה לאתר הווטרינר.

2. לבצע פעולות עזרה ראשונה

אם החתול מאבד הרבה דם, אתה יכול לתת לו סוג כלשהו חוֹסֵם עוֹרְקִים או לחץ על הפצע כדי למנוע דימום באמצעות מטלית נקייה (בגדים למשל). חוסם עורקים לא צריך להיות הדוק מדי, ולא לשמור עליו יותר מחמש עשרה דקות.

אין להשתמש בחומרי חיטוי או אלכוהול לניקוי הפצע., אלא מלוחים. אם יש לך את הציוד הדרוש, אתה יכול גם לעשות תחבושת.

3. קח את החתול לווטרינר

לשם כך עומדים לרשותכם שני פתרונות. אם הפציעות אינן קשות מדי ואתם מרגישים מסוגלים לכך, קח מיד את ה-furball המסכן לווטרינר הקרוב עם הרכב שלך. אם אינך יכול להתמודד עם החתול (פציעות חמורות, חתול אגרסיבי…), לפנות לוטרינר שיגיע למקום הלם לטפל בחיה.

בשני המקרים, ללא קשר לחומרת התאונה, ביקור אצל הוטרינר חיוני. גם אם המכה לא הייתה חזקה במיוחד או לא הותירה פצעים חיצוניים, החתול עלול להראות דימום פנימי יכול להיות קטלני עבורו.

החתול שלך משתולל? הנה מה זה אומר!

מה דעתך לתת לחתול שלך דלעת?