10 מחוות שיש ליישם או להימנע

בין הדברים הרבים שאנו עושים מדי יום כדי להבטיח את הנוחות של בעלי החיים שלנו, האכלתם היא ללא ספק הבסיסית ביותר. אבל זה גם אחד החשובים ביותר כשאתה יודע עד כמה אוכל יכול להשפיע על הבריאות ולכן על הרווחה… אז אולי כדאי לאמץ את הרפלקסים הנכונים בתחום הזה!

צעדים לנקוט…

הקפידו על אספקה ​​מספקת של מים

כמו מזון, מים חיוניים ותורמים לבריאות טובה: זה יותר מ 60% מהמשקל הכולל של חתול בוגר. אז יש כמה נקודות מים בבית, במקומות שהחתול שלכם אוהב במיוחד. מה שמביא אותנו לנקודה הבאה.

האכילו אותו במזון רטוב

למה ? כבר כי זה עוזר להעניק לו לחות טוב יותר. אבל גם כי זו הזדמנות לעשות זאת לגוון את התזונה שלך. מזון רטוב כמו מאש הוא גם כן פחות קלוריות ובעל תכולת חלבון גבוהה יותר. אסור להתעלם, אם כן.

התאם את התזונה שלך

לכל חתול יש צרכים שונים. א גור חתולים לא יהיו אותם צרכים כמו א חתול בוגר או מבוגרוהכל תלוי בפרופיל הבריאותי שלהם: מעוקר, חולה כליות, וכו. לכל חתול יש תזונה משלו. הדרך הכי טובה לגלות מה הכי מתאים לו היא לעשותדבר עם הווטרינר שלך.

תעדוף חלבונים

אם ניתן להאכיל אותו עם פירות וירקות, מזונות אלה אינם מהווים משטר נפרד עבור חתול. הם ברובם חסרי תועלת עבור הגוף שלהם, כאשר האחרון מסוגל להטמיע אותם… אז וודאו תמיד שה- בשר הוא אחד המרכיבים העיקריים הקערות שלהם, לפני דגנים ואורז!

תן לו לשחק עם האוכל

מה שבני אדם לא יכולים לעשות, חתולים יכולים… וזה נכון למשחק עם האוכל שלהם! א פיפולינו או קערה כיפית, איזו דרך טובה יותר לדגדג את אינסטינקט הציד שלהם? זה לעורר פיזית ונפשית, וזה יותר מאידיאלי לרווחתם. זה גם פתרון מוכן עבור להימנע מגרגרנות!

חתול אוכל
קרדיטים: Sergey Pakulin/iStock

.. ואלו לשכוח

להאכיל אותו יותר מדי

כמובן, לא לרצות שחיית המחמד שלך תהיה רעבה היא התנהגות ראויה לשבח. אבל זה שמר אובססיבי לאוכל לא אמור להוביל אותך למלא יותר מדי את הקערה שלו. אל תשכח את זה השמנת יתר היא אחת המחלות השכיחות ביותר בחתולים . וטרינרים ממליצים בין 25 ל-35 קלוריות לק"גשל בעל החיים שלך, אבל עדיף לקבוע פגישה עם הווטרינר שלך כדי לאמץ מנות מותאמות.

עצור שאריות שולחן

אנחנו נוטים לחשוב בטעות שחתולים הם אוכלי כל, אבל הם בעיקר טורפים. אם חתיכת עוף מתחת לשולחן כמובן לא פוגעת בהם מדי פעם – אם כי מומלץ להיזהר עם העצמות -, הדיאטה הטובה ביותר היא כזו שמכבדת את הטבע שלהם.

תן לזה לנשנש כל היום

אין מזנון אכול כפי יכולתך לחברים החתוליים שלנו! זה יכול לעשות אותם רדום ואדיש. בואו לא נשכח שהחתול הוא חיה בשבילו אינסטינקט הציד, שחייב אפוא להשגיח על מזונו. מעדיף דווקא 4 או 5 ארוחות ביום במנות קטנות.

להאכיל שני חתולים ביחד

אם יתמזל מזלכם להחזיק במספר חתולים, הצעד הראשון הוא לוודא שיש לשניהם קערה משלהם. אז תוודא שהם אוכלים כל אחד בפינה שלואו אפילו בחדרים שונים כדי למנוע כל מתח עקב שיתוף או גניבת אוכל.

אנחנו לא נותנים לו אוכל לכלבים

אתה עלול להתפתות לספק את אותו מזון לחתול ולכלב שלך, אבל זה א רעיון רע מאוד. לבעלי החיים האלה אין לא אותם צרכים תזונתייםמתן מזון לכלבים לחתול שלך סיכונים לגרום לליקוייםלמשל בטאורין (שכלבים מייצרים באופן טבעי ולכן המזון שלהם נטול ממנו).

6 טיפים לפתח קשר אמיתי עם החתול שלך

זו הסיבה שהחתול שלך לא אוהב שמלטפים אותו