רעיון טוב או רע?

בדמיון הקולקטיבי, חתולים ניזונו בטבע מדגים טריים שנתפסו. וזו תהיה הסיבה שרוב חתולי הבית כיום אוהבים דגים. אז, אחרי הכל, למה לא לחלוק את הסושי שלו עם החתול שלו? למרות שהרעיון עשוי להיות מפתה, דעו שהוא הכל מלבד רעיון טוב. הסברים.

דגים, מאכל האהוב על חתולים

הדג ככזה הוא א מקור מצוין לחלבון עבור החברים החתוליים שלנו. וזה טוב כי חתולים הם טורפים, מה שאומר שהם צריכים חלבון כדי לשרוד.

בְּכָך, זה בהחלט אפשרי לתת לחתול שלך קופסאות עשויות מדגים לשנות קצת את הבשר. במיוחד מכיוון שכדורי השיער שלנו בדרך כלל אוהבים את הריח ואת הטעם המסוים של פירות ים.

דג כן, אבל לא דג נא

למרות שדגים מומלצים בתזונה של חתולים, זה תמיד חייב להיות מבושל. אכן, דגים מסוימים מכילים תימינאזאנזים שהורס תיאמין – אך ניתן להשבית אותו באמצעות בישול.

עם זאת, תיאמין, הנקרא גם ויטמינים B1, חיוני להתפתחות תקינה של תאי המוח של חברינו החתוליים. למעשה, אם הם היו אוכלים יותר מדי דג נא – הכלול במיוחד בסושי – הם עלולים לסבול מ מחסור בתיאמין. כתוצאה מכך עלולים להופיע תסמינים: אובדן תיאבון, הפרעות נוירולוגיות, עוויתות, בעיות לב… בסופו של דבר, מחסור גדול מדי בתיאמין יכול אפילו להיות קטלני.

סושי חתולים
קרדיטים: iStock / Julia Khvoshch

דגים הידועים כעשירים בתימינאז (ולכן יש להימנע מהם) הם: דג זהב, דג זהב, שפמנון, סרדינים, הרינג, צל, קרפיון, דניס, טונה צהובה או ריח.

לעומת זאת, דגים דלים בתימינאז הם: סלמון, דגיגונים, דגיגים, גפי, פורל, ספראטים או מקרל אטלנטי.

טוב לדעת : כדי לגשת לרשימה מלאה יותר של דגים שיש להימנע מהם ואלה שיש להעדיף בתזונה של החתול שלך, לחץ כאן.

החסרונות האחרים של דגים

מעבר לבעיות התיאמין, להאכלת דגים לחתול שלך יכולות להיות חסרונות אחרים. ואכן, הדג הוא א מקור לאלרגיה שכיח יחסית בחתולים.

בנוסף, דגים מכילים לפעמים חומרים מסוכניםכגון כספית או חומרי הדברה, שעלולים להרעיל חתולים.

לבסוף, דגים יכולים גם להכיל של ה חיידקים או טפילים מזיקים. מכאן החשיבות של בישולם לפני מתן אותם לחתול שלכם.

אז מה עם סושי?

לא רק סושי מכיל דג נא, אלא הוא גם בדרך כלל תרכובות אורז. עם זאת, אורז אינו מזון מומלץ לחתולים. ואכן, האורז עשיר בפחמימות, מולקולות שחתולים מתקשים לעכל. אז עלולות להופיע הפרעות במערכת העיכול (הקאות, שלשולים). בנוסף, אם חתול היה אוכל אורז לעתים קרובות מדי, זה עלול להוביל לעלייה משמעותית במשקל.

לסיכום, לתת סושי לחתול שלך זה לא רעיון טוב. או, אם אתה באמת רוצה, עדיף להכין אותם בעצמך עם מרכיבים בטוחים עבור החתול שלך.

זה אפשרי עם החתול שלי?

מה הפתרונות להרגיע אותו?