רעיון טוב או רע?

לכולנו יש בראש את התמונה של חתול חמוד מדי שחוג בשמחה מעט חלב. בדמיון הקולקטיבי, חלב הוא המשקה של החתול. למען האמת, מומלץ מאוד לתת חלב (פרה, כבשה או עז) לחתול שלך!

חתול יכול להתקשות בעיכול חלב

כמו יונקים אחרים, גורי חתולים ניזונים מחלב אמם. ברגע שהם נגמלים (מגיל חודשיים), לחלב כבר אין מקום בתזונה של החתול כי הם לא צריכים את זה יותר. יתר על כן, חתולים רבים אינם סובלניים ללקטוזמה שעלול להוביל להפרעות עיכול כגון שלשולים ו/או הקאות. חתול יכול להיות גם אלרגי לחלבהגורם לגירוד או לאדמומיות.

אם כבר ראית שהחתול שלך לא סובלני ולא אלרגי ללקטוז (ושהוא אוהב חלב), שום דבר לא מונע ממך לתת לו קצת מקסימום 40 מ"ל ליום. עם זאת, מים מתוקים חייבים להיות תמיד בקערה שלו.

צריכת חלב: גורם לעודף משקל?

אכן כן, חלב יכול להוביל לעודף משקל. זה מאוד קלורי ו צריכה רבה מדי יכולה לגרום לחתול שלך להשמין יותר מהדרוש. אם הרגלת את החתול שלך לשתות חלב והוא התמכר אליו, אתה יכול לדלל את המנה במים.

חתול שמרי בירה
קרדיטים: chendongshan / iStock

השמנת יתר אצל חתולים היא נגע אמיתי, וזו הסיבה שאתה חייב גם להקדיש זמן כדי לתת להם מספיק פעילות גופנית כדי לשמור אותם במצב טוב!

אסור לגורי חתולים לשתות חלב פרה

חלב פרה עשיר במיוחד בלקטוז אינו מתאים להאכלת גורים. רק חלב חתול מכיל את חומצות האמינו וחומצות השומן להן זקוק החתלתול. כך גם לגבי חלב כבשים ועיזים.

אם אתה מוצא חתלתולים יתומים, הקפד להשיג כמה חלב כוס (זמין מסחרית).

מה לגבי מוצרי חלב אחרים?

מוצרי חלב מותססים כגון גבינה ויוגורט מכילים פחות לקטוז מחלב. הם אפוא נטמע בקלות רבה יותר על ידי החתול.

גם חתול אלרגי ללקטוז לא יסבול את המזונות הללו, בניגוד לחתול עם אי סבילות ללקטוז שיכול לאכול אותם כמה פעמים בשבוע (מבלי להתעלל בו כי גבינה היא גם מזון עתיר קלוריות).

זו הסיבה שאתה צריך לשטוף את הקערות של החתול שלך כל יום

מה יכול החתול שלי לחשוב?