רעיון טוב או רע?

לחם הוא חלק מרכזי בתזונה שלנו. לכן אין זה נדיר שחברינו החתוליים מוצאים את עצמם מתמודדים עם זה. אבל האם חתולים יכולים לאכול לחם? במציאות, התשובה תלויה בסוג הלחם. הסברים!

לעולם אל בצק נא!

קודם כל, חשוב לציין שחתולים לא צריכים לאכול בצק נא (בצק פאי, בצק פיצה, בצק לחם וכו'). לְמַעֲשֶׂה, תסיסת שמרים בבצק עלולה לגרום לבצק להתנפח בקיבה של חתולים. למעשה, אז הם יהיו נתונים לכאבי בטן עזים. אבל זה יכול גם לגרום לנקב של הבטן שלהם ולהוביל למותם. לכן, אם החתול שלך בלע משחה גולמית, פנה מיד לוטרינר.

יתרה מכך, אם חתול היה בולע משחה גולמית בכמויות גדולות, הוא עלול להיות קורבן של הרעלת אלכוהול. הסיבה ? אלכוהול הוא תוצר לוואי של תסיסה!

כן, חתולים יכולים לאכול לחם… אבל במידה

כשלעצמה, אכילת לחם אינה מסוכנת לחתול, כל עוד הבצק מבושל. עם זאת, מומלץ מאוד לתת אותם מדי פעם, בצורת פינוקים. לְמַעֲשֶׂה, לחם מכיל בעיקר פחמימות. מעל הכל, חתולים צריכים חלבון ושומן בתזונה שלהם.

כאב בצ'אט
קרדיטים: נטליה פיז'ובה / iStock

לתת להם לחם לא ללא ערך תזונתי. להיפך, זה יכול לגרום להם לעלות במשקל, לגרום להם לבעיות בריאות (סוג סוכרת), שלא לדבר על זה שזה גם מזיק לשיניים.

עם זאת, היזהר, חתול אינו בגודל של אדם. למעשה, לתת לו חתיכת לחם קטנה מאוד בגודל ציפורן זה די והותר. זו יכולה להיות למשל דרך לגרום לו לבלוע טבליה. במקרה זה, אל תהססו להוסיף מעט גבינה מעל. אבל אין צורך לתת לו פרוסת לחם או כריך שלם!

סוגי לחם שכדאי להימנע מהם

כמה לחמים יכולים להיות מְסוּכָּן עבור חתולים. זה במיוחד המקרה של לחמים בטעם שום, צימוקים או בצל. מזונות אלו רעילים לחתולים.

שימו לב גם שאם לחתול שלכם יש מחלה כרונית (אי ספיקת כליות, סרטן, סוכרת, השמנת יתר וכו'), עדיף להימנע ממתן לחם.

הנה איך לשפר את העיכול של החתול שלך!

הנה למה אתה צריך לתת לחתול שלך שמרי בירה