רעיון טוב או רע?

בקיץ, כשהטמפרטורות עולות, גלידה יכולה לספק את הגורמה ביותר מבינינו תוך כדי מגע מרענן. חלקם אפילו מרחיקים לכת וחולקים את הגלידה שלהם עם החתול שלהם, מתוך מחשבה שהאפקט יהיה זהה עבורו. אבל האם זה באמת רעיון כל כך טוב? האם חתולים יכולים מדי פעם ללקק מעט גלידה מבלי שזה יפגע בבריאותם? תשובות!

לגלידה אין ערך תזונתי לחתולים

כפי שאתם יכולים לדמיין, הגלידות או הסורבה שאתם קונים בסופר או בגלידריה אינם מומלצים לחתול שלכם. ומסיבה טובה, בנוסף לכך שאין לו ערך תזונתי עבורו, הם יכולים גם להזיק.

הסיבה ? תכולת החלב והסוכר הגבוהה שלהם ! אכן, גלידות מכילות כמות גדולה של לקטוז. עם זאת, רוב החתולים כן רגישות ללקטוז. חלקם אפילו אלרגיים לזה.

ואכן, בניגוד למה שנהוג לחשוב, חברינו החתוליים לא להאכיל מחלב, גם אם לפעמים הם אוהבים מוצרי חלב. למעשה, התקופה היחידה בחייהם שבה הם זקוקים לחלב היא כשהם גורי חתולים ויונקים את אמם. אבל, ברגע שהגמילה מסתיימת, הגוף שלהם נוטה לא לעכל לקטוז. מוצרי חלב יכולים אז לגרום להפרעות עיכול אצלם (שלשולים, הקאות וכו').

גלידת חתולים
קרדיטים: AkayArda/iStock

כמו כן, הגלידה נוטה להיות מתוקה מדי. זהב, סוכר מסוכן לחתולים, האחרון לא מסוגל לשנות אותו. זה גם מהסיבה הזוחסרים להם קולטני טעם מתוק ולכן לא נמשכים למאכלים מתוקים. מזונות אלה הם גם הרבה יותר מדי קלוריות עבורם.

לגבי גלידת שוקולד, יש לאסור אותם לחלוטין מהתזונה של החתול שלך, אפילו במקרים חריגים. אכן, שוקולד הוא מזון רעיל לחתולים בגלל התיאוברומין שהוא מכיל. במינונים גבוהים, זה אפילו יכול להיות קטלני.

היזהרו מתסמונת "מוח קפוא".

לבסוף, שים לב שבדיוק כמוך, אכילת גלידה עלולה לגרום לחתול שלך לחוות מה שנקרא " מוח קפוא". כתוצאה מכך נוצרים כאב חד בגולגולת וכאב ראש חזק, בעקבות התכווצות כלי דם ועצבים, בתגובה לקור.

אז אתה הבנת, את גלידה אינם פינוקים אידיאליים עבור החתול שלך. אז בהחלט, ליקוק לא יהרוג אותו, אבל עדיף לא לנסות את הניסוי.

את הרפלקסים הנכונים שיש!

מתי לעבור למזון חתולים למבוגרים?