רעיון טוב או רע?

פסטה היא הבסיס למאכלים רבים בתזונה האנושית. ומסיבה טובה, לא רק שהם קלים להכנה, אלא שהם גם מזינים וחסכוניים במיוחד. אבל האם הצריכה שלהם מומלצת לחתולים? לא כל כך בטוח…

הפסטה אינה עונה על הצרכים התזונתיים של חתולים

הרבה פעמים כשאתה מכין פסטה, אתה נוטה להגזים. אז אתה תוהה אם אתה יכול לתת את השאריות מהצלחת שלך לחתול שלך…

כשלעצמו, כן, אין לכך התווית נגד, בתנאי כמובן שנותנים במידה (ביס אחד או שניים מדי פעם). לְמַעֲשֶׂה, אם החתול שלך אינו אלרגי לחיטה, אין סכנה שהוא יאכל פסטה מדי פעם. בתנאי כמובן שהם לא גורמים לו להפרעות עיכול.

עם זאת, שים לב שלפסטה אין תועלת תזונתית עבור החתול שלך. זה פשוט א מקור פחמימות לא רלוונטי עבורו. ומסיבה טובה, חתולים הם מעל הכל טורפים.

זה אומר ש התזונה שלהם צריכה להיות מורכבת בעיקר מחלבון מן החי, ולכן של בשר או דגים. אכן, הודות לצריכת החלבון, הגוף שלהם יכול לייצר אנרגיה, לא פחמימות. למעשה, הפסטה אינה עונה על הצרכים התזונתיים שלהם ואינה חיונית להישרדותם. לכן הם לא צריכים להיות חלק מהתזונה היומית שלהם..

חתול שמרי בירה
קרדיטים: chendongshan/iStock

טוב לדעת : מחסור בחלבון יכול להיות הגורם לבעיות בריאות חמורות אצל חברינו החתוליים, ומכאן החשיבות להבטיח להם תזונה בריאה ומאוזנת.

הקפידו להגיש תמיד את הפסטה "רגילה"

אם תחליט לחלוק את צלחת הספגטי שלך עם החתול שלך, ודא שכן מְבוּשָׁל ושאינם מתובלים. ואכן, בעוד שצריכת פסטה אינה מסוכנת לחתול שלכם, זה לא המקרה עם רטבים, מלח, חמאה, שמנת, שום, בצל ותבלינים אחרים. בְּכָך, הפסטה שאתה מגיש כדור הפרווה שלך צריכה להיות תמיד "רגילה".

הסיבה ? לא רק שחלק מהמזונות האלה יכולים להיות רַעִיל עבור החתול שלך, אבל בנוסף הם גם לעתים קרובות עשיר בשומן. לבליעה שלהם עלולה להיות השפעה על הבריאות והמשקל של החתול שלך.

שימו לב גם לכך אם חיית המחמד שלך כבר סובלת מעודף משקל, עדיף להימנע מלתת לו פסטה, אפילו מדי פעם. כך גם אם הוא חולה סוכרת.

וכל הפסטה?

אנו נוטים לחשוב שפסטה מדגנים מלאה בריאה יותר מפסטה לבנה. מנקודת מבט אנושית, זה לגמרי נכון. מצד שני, עבור חתולים, זה סיפור אחר לגמרי.

אכן, כפי שאמרנו לעיל, לפסטה אין ללא ערך תזונתי עבור חתולים. וזה שהם שלמים לא משנה כלום. במקרה הטוב הם מעט פחות קלוריות מאשר פסטה לבנה ו עשיר יותר בסיבים.

5 רעיונות נהדרים עבור החתול שלך לשחק לבד

החתול שלך משתולל? הנה מה זה אומר!