צעדי חובה

נדיר שחתול לא מצליח להניק את הגורים שלה. אבל זה עדיין יכול לקרות. באופן דומה, אם תמצא חתלתול נטוש, תצטרך להאכיל אותו בעצמך. במקרה זה, זה עשוי להיות מעניין לדעת את הטריקים הקטנים הדרושים כדי לתת את הבקבוק לחתול אחד או יותר. לא שזה מדע טילים, אבל זה עדיין לא קל כמו שזה נראה!

שלב ראשון: קנה פורמולה

זה הדבר הראשון שצריך לעשות. ומסיבה טובה, חלב פורמולה הוא רק חלב מתאים לגורי חתולים (חוץ מחלב אמם כמובן). אין דרך לתת להם חלב פרה, או אפילו חלב עיזים או כל חלב אחר! ללא חלב פורמולה, יהיה להם קשה לשרוד את השבועות הראשונים לחייהם. למעשה, זה היה רק ​​בגיל של חודשיים או אפילו שלושה שגור חתולים יכול להוציא חלב מהתזונה שלו לצמיתות לאחר תקופת הגמילה.

כדי להשיג את זה פשוט מאוד, גשו למרפאה וטרינרית, חנות חיות, בית מרקחת, או אפילו לפעמים בסופרמרקטים.

טוב לדעת : במקרה חירום, ואם אין לכם בקרבת מקום חלב פורמולה לגורי חתולים, תוכלו להכין מתכון ביתי: ערבבו 100 מ"ל חלב עיזים עם 100 מ"ל קרם פרש ב-12% שומן ו-1 ביצת עין. כמו זה של החתול, החלב חייב להיות דל בלקטוז, עשיר בחלבונים ושומנים.

שלב שני: בחירת הבקבוק

בדרך כלל, בקבוקים הם מסופק עם חלב פורמולה. אז לא תצטרך לדאוג בקשר לזה. מצד שני, אל תעזו לבחור בבקבוק תינוק אנושי, המוצץ יהיה גדול מדי עבור החתלתול הקטן שלכם. הקפידו להשתמש רק בבקבוקים המיועדים לגורי חתולים.

חתלתול שותה בקבוק חלב
קרדיטים: iStock / suemack

שלב שלישי: הכנת הבקבוק

אל תהססו לעקוב בקפדנות אחר ההוראות על קופסת פורמולת חלב לגורי חתולים. לדוגמה, מים בבקבוק צריכים להיות פושרים (37-38 מעלות צלזיוס) לפני הוספת אבקת החלב. עם זאת, היזהר שלא יהיה חם מדי או קר מדי. אכן, זה עלול לגרום לשלשול אצל החתלתול שלך. עם זאת, זה יכול להיות קטלני עבורו בגיל זה.

באופן דומה, יש לשטוף היטב את הבקבוק לאחר כל ארוחה כדי למנוע התפתחות של חיידקים. ומעל לכל, אל תשכחו לשטוף ידיים לפני טיפול בחלב ובקבוקים!

שלב רביעי: לקיחת הבקבוק עצמו

תרגישי בנוח, רצוי במקום שקט. קח את החתלתול בידך על ידי מיקום זה מולך, בישיבה ככל האפשר. קרב את הבקבוק אל פיו וסחט כמה טיפות חלב. לאחר מכן, הכנס בעדינות את המוצץ לפיו ותנו לו לשתות בשקט.

חתלתול שותה בקבוק חלב
קרדיטים: anurakpong / iStock

שים לב ל לעולם אל תאכיל חתלתול על גבו ! אכן, הוא עלול לקחת פנייה לא נכונה, מה שעלול להיות מסוכן מאוד בגיל הזה.

שלב חמישי: המינונים לכבד

לחתלתול שזה עתה נולד לא יהיה אותם צרכי חלב כמו לחתלתול בן מספר שבועות. לכן עליך לעקוב אחר ההוראות עד תום. המינונים המצוינים על קופסת החלב או נמסר על ידי הווטרינר שלך.

בדרך כלל, הם בסדר הזה:

  • שבוע ראשון לחיים: 8 ארוחות ביום
  • שבוע שני: 6 ארוחות ביום
  • שבוע שלישי: 5 ארוחות ביום; החתלתול מסוגל לחקות את החלב.
  • שבוע רביעי: 4 ארוחות ביום; החתלתול מתחיל לאכול מזון מוצק.

טוב לדעת : חתלתול שניזון כהלכה לוקח בדרך כלל 100 גרם בשבוע.

שלב אחרון: גירוי של הגורים

חתול לא רק מאכיל את הגורים שלה, היא גם ממלאת תפקיד היגייני חיוני. אכן, היא זו שחייבת לעזור להם לענות על הצרכים שלהם על ידי ליקוק הבטן ואזורי איברי המין.

אז אל תיבהלו, לא תצטרכו להשתמש בלשון. מצד שני, תצטרך, אחרי כל בקבוק, לעסות את אזור הנקבים של הגורים שלך באמצעות כפפה לחה. המטרה? עזרו להם להעביר את הצואה והשתן שלהם. זה לא הכי נעים, אנחנו מעניקים לך, אבל זה אכן צעד חיוני!

האם אתה מבלה מספיק זמן עם החתול שלך?

למה אין לכל החתולים אינסטינקטים של ציד?