מתי לעבור למזון חתולים למבוגרים?

הצרכים התזונתיים של גורי חתולים שונים מאלה של חתולים בוגרים. ומסיבה טובה, הם עדיין גדלים! מסיבה זו גורי חתולים חייבים ליהנות מתזונה שתוכננה במיוחד כדי לקדם את התפתחותם. אבל באיזה גיל כדאי לעבור למזון חתולים בוגרים? אנו מספרים לך הכל במאמר זה!

ההבדל בין מזון לחתלתולים למזון חתולים בוגרים

לא רק גורי חתולים פעילים יותר מחתולים בוגרים, אלא גם הם זקוקים ליותר אנרגיה כדי לגדול היטב. לכן, האוכל שלהם בדרך כלל גבוה יותר בקלוריות. יש לו גם יותר חלבון ושומן מזה של חתולים בוגרים. לפיכך, אם חתול בוגר היה אוכל מזון לחתלתולים, הוא היה נוטה לעלות במשקל במהירות.

בנוסף, נוכחותם של ויטמינים, מינרלים, סידן וזרחן חיונית כמובן כדי לאפשר א התפתחות מיטבית של העצמות ושל מערכת החיסון חתלתולים. כך גם עם חומצות שומן אומגה 3 החיוניות להתפתחות המוח והראייה.

מתי לעשות את המעבר?

כפי שאמרנו לעיל, למזון חתלתולים יש תכולת שומן גבוהה יותר. זהב, לחתולים בוגרים יש דרישות אנרגיה נמוכות יותר. לכן, ביצוע מעבר מזון זה חיוני לחלוטין, אחרת החתול שלך עלול לקבל במהירות עודף משקל.

חתלתול אוכל
קרדיט: chendongshan/iStock

אבל באיזה גיל כדאי לעבור ממזון חתלתולים למזון למבוגרים? במציאות, הכל תלוי בחתול שלך. אכן, ההערכה היא שגור חתולים צריך להפיק תועלת ממזון מיוחד לצמיחה עד שהגיעו לפחות 90% ממשקלם הבוגר.

עבור רוב החתולים, המעבר מתרחש אפוא בסביבות גיל 10 עד 12 חודשים. מצד שני, עבור חתולים גדולים (מיין קון, Ragdoll, Norwegian…), זה נעשה מאוחר יותר, בגיל 18 חודשים, או אפילו 24 חודשים. הסיבה ? לוקח להם יותר זמן לצמוח!

בכל מקרה, אל תהססו שאל את הוטרינר שלך לייעוץ במהלך בדיקת הבריאות השנתית של החתול שלך כדי שיוכל לומר לך מתי הזמן הנכון לכדור השיער שלך.

איך לעשות את המעבר?

מעבר ממזון חתלתולים למזון חתולים בוגרים אינו פשוט. במציאות, בדרך כלל נדרש שבוע עד שבועיים כדי לבצע את המעבר הזה. ואכן, במקרה של שינוי פתאומי מדי בתזונה, החתול שלך עלול לסבול מהפרעות עיכול חמורות יותר או פחות, שמערכת העיכול שלו לא הספיקה להסתגל למזון החדש הזה.

בְּכָך, ללכת בהדרגה. ביום הראשון, הוסף 1/4 מהפיד החדש לזה הישן. המשך כך במשך מספר ימים כדי לבדוק שהחתול שלך מעכל היטב את המזון החדש, ולאחר מכן הוסף 1/3 מהמזון החדש לישן. בימים הבאים, הגדל ל-1/2, ואז ל-3/4 עד להחלפה מלאה של הדיאטה הישנה.

טוב לדעת : המעבר ההדרגתי הזה חייב להתרחש עם כל שינוי של ספק כוח. לכן, גם אם רק תשנה את מותג המאכלים של החתול שלך, למשל, תצטרך גם לשלב בהדרגה את המזון החדש בתזונה הרגילה שלו.

רעיון טוב או רע?

5 סיבות למה