מתי ואיך לתיל את החתול שלך?

זה עתה אימצת חתול ולא ממש נוח לך עם כל מה שיש לעשות? אז, הנה כבר סיכום קטן על הצורך לתילוע את החיה שלך. אכן, בעלי חיות מחמד רבים אינם ערניים מספיק לגבי הטיפול הזה. עם זאת, קל ומהיר מאוד לחיית המחמד שלך להיות נגועה בטפיל.

למה לתיל את החיה שלך?

תילוע בעל החיים שלך חשוב כדי להגן עליו, אבל גם כדי להגן על אחרים. הסיכונים מתולעים הם אכן רבים. ראשית, הם יכולים לגרום בעיות עיכול : שלשולים, עצירות, הקאות. תסמינים אלו צריכים להזהיר אותך במיוחד אם החתול שלך לא מעודכן בטיפול שלו. לאחר מכן, הדבקה בתולעים יכולה לגרום ל- פיגור בגדילה בגורים, אבל גם א ירידה במשקל וחולשה ניכרת לחתולים מבוגרים.

חתולים חולים, מבוגרים או צעירים מאוד, חייבים אפוא להיות במעקב מיוחד בהקשר זה. יתר על כן, כמה תולעים התפשטו מהר מאוד לבני אדם. לכן רצוי לטפל בכל המשפחה כאשר יש נגיעות.

חתול וטאבלט
קרדיטים: iStock / DariaKulkova

תדירות תילוע

הפרוטוקול האידיאלי לחתולים זהה לזה של כלבים. ראשית כל, יש להתאים את התולעים לבעל החיים כמו גם משקלו. לכן לחתול במשקל 1.5 ק"ג לא יהיה אותו מינון כמו לחתול במשקל 6 ק"ג למשל. לאחר מכן, כדי לכסות לחלוטין את בעל החיים שלך, זכור להגן עליו היטב מפני פרעושים וטפילים חיצוניים אחרים מדי חודש. לְמַעֲשֶׂה, פרעושים גורמים לכמה תולעים.

עבור החתלתול, החממה הראשונה ניתנת מ-15 ימים או 3 שבועות. לאחר מכן ניתן פעם בחודש עד לגיל 6 חודשים. בין 6 חודשים לשנה, החתול יקבל טבליה כל חודשיים. לבסוף, לאחר שנה אחת, אתה יכול לרווח את הצריכה כל שלושה חודשים. כדי לעזור לך, יש לוחות שנה לתילוע, אבל אתה יכול גם קחו את העונות כאמת מידה. יש גם כמה מקרים מיוחדים. לדוגמה, אם אתה רוצה לגדל את החתול שלך, אתה צריך לחשוב על תילוע אותה כ-5 ימים לפני, לאחר מכן 15 ימים לפני הלידה ולבסוף 15 ימים אחרי עם הגורים.

חתלתול וטאבלט
קרדיטים: iStock / טטיאנה פוקסי

הטיפולים השונים

ה-vermifuge קיים בצורות שונות, אך לרוב אנו מוצאים אותו בצורה של טבליות ופיפטות. עם זאת, היזהר, מכיוון שחלק מהפיפטות אינן מעבדות לא כל הפסוקים. כדי להגן כראוי על החיה שלך, אתה חייב לכן לבדוק עם הווטרינר שלך. מלבד זאת, היעילות שלהם נשארת דומה באופן כללי. פיפטות שימושיות גם אם חיית המחמד שלך מסרבת לקחת את הגלולות. עם זאת, יש להבטיח זאת המוצר אינו מלוקק או נרטב על ידי גשם, למשל, מכיוון שזה עלול להשפיע על יעילותו. לכן, אם החתול שלך יוצא הרבה, נראה שהמטמון הוא הפתרון המתאים ביותר.

טיפים נוספים לתילוע החתול שלך

אם החתול שלך נגוע או אם יש לך ספקות, מומלץ לתת לו תילוע ראשון אפקט "שטיפה".ואז שנייה לאחר שבועיים למעשה לכסות את החיה. אם ברצונך לעשות תילוע ולטפל בחיית המחמד שלך נגד פרעושים/קרציות בו זמנית, אתה חייב יש להמתין ולפנות לפחות 48 שעות. בנוסף, אם תמרחו פיפטה לתילוע ופיפטה נגד פרעושים, במקרה זה תצטרכו להרחיק לפחות שבוע אחד. אם מדובר בטבליה ובפיפטה, ניתן לתת אותם בו-זמנית, אם כי עדיף לרווח ביניהם בהפרש של 24/48 שעות ליעילות טיפול טובה יותר.

5 סימנים שמראים שהחתול שלך לא מרגיש בטוח בבית שלך

6 טיפים לפתח קשר אמיתי עם החתול שלך