מה לעשות כדי לעודד אותו לאכול?

לא משנה כמה קשה תעבדו כל יום כדי להכניס לו את הדברים הטובים ביותר לקערה, כבר כמה ימים שהג'נטלמן בררן ואוכל פחות – או אפילו כמעט יותר. והגיוני, ההתנהגות הזו מדאיגה אותך. איך להסביר את זה, ומהם הטריקים לעשות כדי לעורר את התיאבון שלו?

למה הוא מסרב לאכול?

יש דוסיבות רבות על כך חתולים מזלזלים בקערה מלאה בנדיבות. למעשה, ירידה בתיאבון היא אפילו אחת מהן הסימנים הנפוצים ביותר של אי נוחות אצל החתולים היקרים שלנו.

זה יכול להיות א אי – נוחות פיזית עקב מחלה המכוונת לקיבה, למשל, כמו דלקת לבלב או בעיות מעיים. זה יכול לבוא גם מא כאב בלסת או בגובה השיניים.

אובדן תיאבון יכול להיות גם א סיבה פסיכולוגית יותר ותרגמו את א חֲרָדָה או מצב דיכאוני. כמובן שמומלץ להתייעץ עם הווטרינר לפני כן כדי לוודא שלא מדובר בחשש פיזי.

אפשרות נוספת: יכול לקרות שה תופעות לוואי של חיסון לגרום לאובדן תיאבון זמני. במקרה זה, זה נורמלי לחלוטין, והתסמינים נעלמים תוך מספר שעות. כנ"ל לגבי נסיעות ברכבבמטוס וכו', ו שינויים בהרגל בכללי.

חתול אוכל קערה
קרדיטים: iStock

איך להגיב?

אם החתול שלך מסרב לאכול, אל תהסס לתת לו דחיפה קטנה לעורר את התיאבון שלו. כדי לעשות זאת, אל תהססו להשתמש בתחבולות קטנות כדי לעורר את התיאבון של כדור השיער שלכם! בהסכמה עם הווטרינר שלך ובתוך מכבד את הדיאטה החתול שלך במידת הצורך, הנה כמה צעדים קלים לנקוט.

נסה לשנות את ההרגלים שלך

בעיקרון, מומלץ, במידת האפשר, לבצע א מתגלגל באוכל של החתול שלך, בשיעור של 2 עד 3 סוגים או מותגים שונים של קרוקטים בשנה. זה מאפשר למזער את הסיכון לאלרגיה ולעורר את הבטן שלו.

אל תמהר אותו

אין צורך לשים את האוכל מתחת לאף במשך שעות בזמן שהוא מחכה שיתנשא לקחת אותו. זה אכן יכול ליצור סלידה אמיתית לאוכל שאתה מציע לו ולאוכל בכלל, בנוסף לשיוך בין אכילה לתחושה לא נעימה.

טעויות

אכן נמנע מלספק לאדון מצרכי מזון שאינם טריים. יש אמת באמירה שלחתולים יש חיך רגיש. הוא יידע מיד אם מה שאתה מגיש לו טרי או לא.. אם הוא מזלזל באוכל שלו, שמור אותו במקרר כדי שלא יתקלקל. מצד שני, אל תהססו להעביר את השלם כמה רגעים במיקרוגל לפני שנותנים לו אוכל: חתולים מעדיפים אוכל חם מעט.

חתול אוכל פח
קרדיטים: iStock

תן לגרגרנות שלך לדבר

כמו כל היצורים החיים, לחתולים יש את שלהם חטאים חמודים בכל הקשור לאוכל. חלק יאהבו את זה תון או פירות ים בזמן שאחרים הולכים לזרוק לעצמם ניבים על בשר נא או ה רקיק של חמאה נשכח על שולחן העבודה. אם האוכל האהוב עליו אינו מהווה איום כלשהו על בריאותו, אל תהססו לפתות אותו איתו.

שימו לב: זה לא עניין של להכין מזה ארוחה, אלא של לעורר את התיאבון שלו הודות לכמויות קטנות! למשל על ידי מזיגה קטנה מיץ מקופסת טונה או אנשובי בתחתית הקערה שלו, או על ידי הוספת נגיעה של פרמזן מגוררת מעל.

גם אתה מוזמן להפעיל את החושים האחרים שלך. מזון בעל ריח טוב (כמו סרדינים או פירות ים) ללא ספק יקרב אותו לקערה שלו. אתה יכול גם לעודד אותו לאכול על ידי גיוס אינסטינקט הציד שלו עם פיפולינו.

יתר על כן, ואם הוא קליט, אתה יכול להאכיל את החתול שלך ביד. על ידי הנחת מעט מזון על האצבע שלך, אתה צריך לתת לו ללקק הכל. זוהי הטכניקה האידיאלית לחתולים מסובכים שמתקשים לאכול מזונות חדשים, למשל, לעזור להם לרכוש אמון. כמובן, הפתרון הזה חייב להיות זמני.

רק החתול שלך יכול לשמוע את הצליל הזה: נסה!

האם החתול שלי אוהב אותי רק בגלל שאני מאכיל אותו?