מה יכול החתול שלי לחשוב?

יכול לקרות לנו להתבונן בחתול שלנו ולקבל את הרושם הזה של קשר אליו במבט. עם זאת, קורה גם שאנחנו לא מרגישים שהוא בכלל מובן לו. ואכן, כמונו, הוא יכול להיות עם הראש באוויר או להיפך להיות מודע לחלוטין למצבים שמסביב. הנה קצת מידע כדי להבין טוב יותר מה החתול עשוי לחשוב.

מוח פעיל

אוהבי חתולים יודעים זאת: הם חיות מדהים ומאוד אינטליגנטי. למרות שבוצעו מחקרים שונים, הם עדיין לא מאפשרים לנו לדעת בדיוק מה החתול שלנו עשוי לחשוב. עם זאת, היכולות הקוגניטיביות של חיה זו אמיתיות מאוד. יש לו למעשה מוח פעיל מאוד. בכך אנו מתכוונים שהוא מודע להוויה, אך אינו ממקם את עצמו בדיוק כפי שאנו עושים בסביבתו ואין לו לא אותו קו מחשבה.

חתול קופץ
קרדיט: Leoba/iStock

מחשבות ראשוניות

שאלת המחשבה אצל חתולים יכולה להיפתר הודות למספר השערות המתייחסות צרכים ראשוניים. מזון, רבייה, הישרדות וסוציאליזציה הם בין תחומי ההשתקפות העיקריים. למרות שאיננו יכולים לומר בדיוק שהחיה חושבת על מה שהיא הולכת לאכול בערב, היא כן מסוגל ללמוד ולפתח התנהגות כדי להשיג את מה שהוא רוצה. בנוסף, הוא גם מסוגל לאחר מכן לטעון ולהיות בעל עמדות מודעות.

על ידי התבוננות בהם, אנו יכולים לראות שהם גם כן מונחה על ידי האינסטינקטים שלהם. אכן, המחשבות שלהם אינן מבוססות כמו שלנו. עם זאת, כולם אותו דבר אמיתי מאוד כדי להתמודד עם מצבים מסוימים. רבייה נשארת אינסטינקטיבית מאוד, כמו אינטראקציות חברתיות בין חתולים. הם בדרך כלל הולכים לפעול בהתאם לתגובות שמסביב כאשר הם נמצאים בנוכחות מתולדות או כאשר הם צריכים להגן על טריטוריה.

צ'אט סרקל
קרדיטים: נילס ג'קובי/iStock

יתר על כן, איננו יכולים לשלול את העובדה שהחתול עלול לחשוב לישון, להישאר על המשמר או אפילו ללכת לארגז החול שלו (או החוצה) כדי לעשות את עסקיו. עם זאת, איננו יכולים להבטיח שהוא חושב לטווח ארוך. לא בעל אותו מושג של זמן מבני אדם, הוא כנראה לא חושב על היום שלו מחר כמו שאפשר, אבל אלא יש מחשבות מיידיות.

תצפיות והסקות

הפתרון העיקרי נשאר לבלות הרבה זמן עם החתול שלך כדי להבין את זה. ואכן, על ידי הקדשת זמן להתבונן בחיה שלך, אתה מפתח קשר ושותפות איתה. במהלך השנים, החתול מפתח הרגלים וגם לומד התנהגויות שונות. הודות לכך, הוא יכול לשמור על השתקפות על מספר בעיות הנוגעות לו (מזון, אינטראקציות, רבייה וכו').

חתולים מתלטפים
קרדיט: maximkabb/iStock

למרות שאנחנו לא יכולים לא ממש יודע מה החתול אולי חושב, אנו יכולים להישאר צופים בגישות השונות שננקטו. אם אתה מתבונן הפרעת התנהגות בחתול שלך, אל תהסס לדבר עם הווטרינר על כך. במקביל, אפשר גם להשתמש התנהגותית כדי להיות מואר בהתנהגות החיה שלך. סוף כל סוף, לחיות תקשורת יכול גם להדריך אותך על המחשבות והרגשות השונות של החתול האהוב שלך.

רעיון טוב או רע?

מהו עיקור בחתולים?