מה דעתך לתת לחתול שלך דלעת?

הדלעת מפורסמת בצפון אמריקה, שם אוכלים אותה במיוחד לרגל חג ההודיה או ליל כל הקדושים. באירופה, לעומת זאת, הוא עדיין לא ידוע, וכך גם היתרונות שלו לבריאות האדם ובעלי החיים. עם זאת, מסתבר שהעובדה הפשוטה של ​​הוספת מעט דלעת לתזונה של החתול מדי יום יכולה להועיל לו במיוחד, ובעיקר להקל על העיכול שלו. אנו מספרים לך יותר במאמר זה!

היתרונות של דלעת עבור החתול שלך

1. נלחם בעצירות

עשיר בסיבים ובמים, דלעת עוזרתלחות את המעייםובמיוחד הצואה היבשה של החתול שלך, ובכך עוזרת להילחם נגד עצירות.

2. מקל על שלשולים

מה שהופך את הדלעת למאכל מדהים באמת הוא שהיא פועלת נגד עצירות אבל גם נגד שלשולים. אכן, ה סיבים מסיסים הוא מכיל יכול לעזור לספוג עודפי מים במעיים ולהוסיף נפח לצואה, ובכך להקל על השלשול.

3. מקדם את חיסול כדורי השיער

כשהחתול שלך אוכל דלעת, האחרון עובר דרך מערכת העיכול ובכך מאפשר לשחרר את השערות שנמצאות בעקבותיה. לכן, זהו עזרה שלא יסולא בפז במאבק נגד כדורי שיער.

4. מגביר את תחושת השובע

מה שטוב בדלעת זה שהיא מקדמת את תחושת השובע גם כשהיא רק דל קלוריות מאוד. לפיכך, זהו כלי נהדר לירידה במשקל, שעוזר לחיות המחמד שלך להרגיש שובע זמן רב יותר.

5. בעל תכולת תזונה גבוהה

דלעת מלאה בחומרים מזינים המועילים לבריאות: ויטמין A, ויטמין C, ויטמין E, סידן, ברזל, בטא-קרוטן, לוטאין…

איך להוסיף דלעת לארוחות של החתול שלך?

קודם כל, חשוב לבחור דלעת אורגנית (או דלעת) ללא תוספות, ללא תוספת סוכרים או תבלינים. העדיפו דלעת משומרת (רצוי פירה) או דלעת מבושלת על ידכם (במקרה זה, זכרו להסיר את הגרעינים). אז תוסיף חצי כפית (או אפילו כפית לגזעים גדולים) לאוכל של החתול שלך כל יום.

חתול אוכל
קרדיטים: Sergey Pakulin/iStock

מצד שני, הימנעו מלתת לחתול שלכם את גזע הדלעת, העור, העיסה, הדלעת הגולמית או אפילו הדלעת המושחתת.

והיזהר, אם החתול שלך סובל ממחלה כרונית (אי ספיקת כליות, סוכרת וכו'), שאל את הוטרינר שלך לייעוץ לפני הוספת דלעת לתזונה שלו.

טוב לדעת : אם החתול שלך נתון באופן קבוע להפרעות עיכול, ייעוץ וטרינרי חיוני. ואכן, הקאות, שלשולים או אפילו כאבי בטן יכולים להיות סימפטומים של מחלות רבות.

3 צעדים חיוניים להגיב טוב

6 דרכים להגן על עצמך מפני חתול אגרסיבי – wikiHow