מהו טיפול בחתולים?

המכונה טיפול בחיות מחמד, תיווך בעלי חיים מתפתח אט אט במוסדות הבריאות. תרגול זה מורכב משילוב בעלי חיים (כאן חתולים) עם אנשים עם הפרעות שונות (פסיכולוגיות, פיזיות, קוגניטיביות, אך גם חברתיות וכו') על מנת לעזור להם להתמודד עם קשייהם. מזה מספר שנים, הקהילה הרפואית מכירה בהטבות שהמטופלים יכולים לקבל באמצעות הליכים אלה. הנה קצת מידע על טיפול בחתולים והחיובי שהוא מספק.

כוחם של חתולים

תיווך חתולים קשור לעתים קרובות לפרקטיקות תרגול (פסיכותרפיה או תמיכה פרטנית). עם זאת, זה קיים גם בצורה סדנאות בבתי אבות או ב בתי חולים.

פעילויות אלו יכולות להתקיים לִפְעָמִים, אבל קורה שכמה מפעלים מאמצים ישירות חתול. כך גם בא EHPAD בלה רוש סור פורון. גם אם האימוץ הזה לא היה מתוכנן מלכתחילה, זה מלא שמחה מספר תושביםמביאים מגע של אהבה בחיי היומיום שלהם.

חתול מגרגר
קרדיטים: קונסטנטין אקסנוב/iStock

תפקידן של בעלי חיים

חתולים אכן יכולים לגלות חיבה רבה לאדוניהם, אך גם לזרים מוחלטים. גם עצם הנוכחות שלהם מאפשרת לעתים קרובות לבדר ולהרגיע מספר גדול של אנשים. הכוח הנפשי של החיות הללו גם עושה אותם מתווכים מעניינים במיוחד. בעלי חיים יכולים לשמש כלי ל להקל על חילופים. ואכן, במפעל רפואי כמו EHPAD, הם מרגיעים את האווירה, אבל גם מאפשרים לפנות מקום לרגשות והרגישות של כל אחד מהם, מה שמקל על אינטראקציות ונותן למטופל ביטחון למרות הלחץ של פגישה במשרד.

מספר מאמרים מדגימים אפוא את היתרונות של החתול הודות לנוכחותו, אך גם עם הגרגרים שלו. טיפול בגרגר פועל גם כאנטי-סטרס עבור אנשים שונים. הרעידות הספציפיות הללו שעליהן ניתן לטלטל אנשים ישירות, אכן מתייחסות מידע חיובי. אחרת, טיפול בגרגר יכול לשמש בחלק מוסדות חינוך להעלות את המודעות לכבוד לבעלי חיים מגיל צעיר. הודות לכך, ילדים בדרך כלל רגועים ואחראים יותר, כי יש להם בראש להגן על החתול.

התייחס אחרת

טיפול בחיות מחמד הוא תהליך שקיים כבר כמה עשורים. ואכן, התוכנית הידועה הראשונה היא מהמאה ה-9 בבלגיה. זה היה אז וויליאם טוק שהחליט להשתמש בבעלי חיים באופן טיפולי במאה ה-18 על ידי הפקדת ארנבות ועופות לחולים בבית מקלט כדי להפוך אותם אחראי על החיות הללו. מאז, מספר בתי אבות ובתים מיוחדים בחרו לאמץ חתול על מנת לשפר את חיי הדיירים.

לחתולים יש כוח טיפולי אמיתי גם לבעלים. זה קורה אז שחיות מחמד יכולות לבקר את האדון המתאושש שלהם. למרות שהם לא מחליפים מעקב רפואי, הם מאוד עוזרים להירגע ולהתמודד עם מחלות מסוימות. לפיכך, מספר בתי חולים פונים מנחי תיווך בבעלי חיים כך שהמטופלים נהנים מנוכחות אלו למשך מספר שעות (בדרך כלל שעתיים עד שלוש שעות). סדנאות אלו מציעות רגעים מיוחסים לדיירים ולעיתים אף משחק תפקיד מרגיע.

חתול מבוגר
קרדיטים: Toa55/iStock

הערכות הטיפול בבעלי חיים, בפרט טיפול בחתולים, הם לרוב חיוביים מאוד. עם זאת, למרות התפתחותם, הסדנאות הללו נשארות די נדיר במתקני בריאות.

5 שלבים להרגיל את החתול שלך לטיפול בטיפוח

היתרון של אוכל ללא דגנים