מדוע חתולים בדרך כלל לא אוהבים שנוגעים בכפותיהם?

אולי כבר שמתם לב שכאשר אתם מנסים ללטף את כפות החתול שלכם או להחזיק אותם בידיים, החתול שלכם נוטה להיות עצבני. או שהוא מושך אותם לאחור מיד, כאילו פגעת בו, או שהוא פתאום נהיה תוקפני. אבל למה תגובה כזו?

כפות חתולים רגישות מאוד

לכפותיהם של חברינו החתוליים יש חשיבות מיוחדת עבורם. ומסיבה טובה, הם מכוסים קולטני עצבים המאפשרים לך ללכוד את כל התחושות על הקרקע. רגישות קיצונית זו מאפשרת להם במיוחד להרגיש את הרעידות. לכן חתולים יכולים לזהות טרף או אויב פוטנציאלי עוד לפני שהם רואים אותו.

בקיצור, כפות החתולים פועלות כמו א השלמה של החושים האחרים שלהם, כגון שמיעה וריח. בלעדיהם, הם לא יכלו לשרוד בטבע באותה יעילות.

אבל זה לא הכל. חתולים יכולים גם, הודות לרגישות כפותיהם, לזהות מיד את סוג המשטח עליו הם הולכים, כלומר שינויים במרקם. שוב, זוהי יכולת שימושית במיוחד על מנת להצליח להימנע מסכנות.

חתול בחוץ
קרדיטים: Wirawan Sosuwansaman / iStock

לכן, עכשיו אתה מבין טוב יותר מדוע העובדה הפשוטה של ​​מניפולציה של כפות החתול שלך יכולה להפתיע אותו, אפילו לא נעימה…

טוב לדעת : על מנת למנוע עומס חושי בעת תנועה, חתולים נוטים ללכת על קצות האצבעות. מסיבה זו הגישה שלהם כל כך שותקת.

נגיעה בכפות החתול מנטרלת את מערכת ההגנה שלו

העובדה שכפות החתולים כל כך רגישות היא לא הסיבה היחידה שהם לא מעריכים שנוגעים בהם. למעשה, כשאתה תופס את כפה של חתול בין הידיים, אתה מנטרל בו זמנית את ההגנה העיקרית שלו: הטפרים שלו.

כן, הטפרים של כדורי השיער שלנו משרתים אותם מעל הכל להתגונן מפני טורפים או יריבים. בלעדיהם, הם חסרי הגנה (כמעט). הדרך היחידה שנותרה להם להציל את עורם היא לברוח. אבל שוב הם לא מסוגלים לעשות זאת מכיוון שאתה מונע מהם לזוז על ידי החזקת רגליהם.

מַרגִישׁ לכוד ופגיעידידינו החתוליים יכולים אפוא להתחיל לנשוך, כי זה האמצעי היחיד שנותר להם.

כפת חתול
קרדיטים: Doucefleur / iStock

איך נותנים לחתול לגעת בכפותיו?

טיפול מסוים, במיוחד במהלך פציעה למשל, מצריך נגיעה בכפותיהם של חתולים. במקרה זה, הפתרון היחיד הוא להרגיל בהדרגה את החתול שלך למגע בכפותיו. איך? רוכשים בהדרגה את אמונם.

כדי לעשות זאת, כל יום, בצע בעדינות עיסויים קטנים בגובה כפותיו, כדי להראות לו שזה בטוח לתת לך לגעת בו שם. להיפך, אולי זה אפילו יתברר כנועם עבורו.

התחל עם כמה שניות של עיסוי, לאחר מכן להגדיל בהדרגה את זמן העיסוי ככל שהימים חולפים והתגובות של החתול שלך. ואל תהססו להשתמש בפינוקים כדי לשדל אותו!

רעיון טוב או רע?

הביקור הראשון של חתלתול אצל הווטרינר: מה שאתה צריך לדעת