למה חתולים אוהבים כל כך מקומות גבוהים?

האם החתול שלך תמיד נוטה לחפש את המקומות הגבוהים ביותר בבית שלך? כמו החלק העליון של המקרר או החלק העליון של הארון? זה נורמלי לחלוטין. מקומות אלו בגובה הם למעשה נקודות תצפית המועדפות על הפריק הזה של השליטה שהוא החתול. הסברים.

1. לטפס לצוד

בטבע, חתולים הם חיות טרף אבל גם טֶרֶף. על מנת ליישב בין שני הטבעים הללו, חברינו החתוליים מצאו פתרון: לטפס גבוה ככל האפשר, במיוחד בין העצים. על ידי מיקום גבוה הרחק מהעין, הם יכולים להתבונן בסביבתם בשלום.

אז הם יכולים לזהות טרף מרחוק שתהיה הארוחה העתידית שלהם ולהפתיע אותה. אז זו דרך מצוינת לעשות זאת לצוד בעודו מוסתר.

2. לטפס להגנה

בנוסף, המקומות הללו בגובה הם אסטרטגיים במיוחד מכיוון שהם מאפשרים לחתוליםלברוח מהטורפים של עצמםשהאחרונים לרוב פחות זריזים מחברינו החתוליים.

חתולים למדו לטפס כדי לשרוד, אבל בואו לא נשכח שגם הם אוהבים את זה! אם כדור השיער שלך עדיין נהנה לטפס לאורך הווילונות היפים שלך, זה לעתים קרובות בשביל הכיף!

עץ תקוע חתול
קרדיטים: VikaRayu / iStock

עם זאת, מקלט במקום גבוה יכול להיות גם דרך עבור חתולי הבית שלנולברוח מסכנה מיוצג על ידי כלבים וילדים, למשל. ואכן, העובדה שהם ממקמים את עצמם בגובה מאפשרת להם sלהרגיש בטוח בהתחשב בעובדה שהם יכולים לשלוט על כל הבא וההליכה תוך שהם לא בהישג יד.

אז אל תהססו לתלות מדפים על הקירות או לקנות עמדות טיפוס כדי לאפשר לחתול שלכם להתמכר לפעילות האהובה עליו: טיפוס.

3. לטפס כדי לשלוט

ניכוס המקום הגבוה ביותר בבית יכול להיות גם דרך עבור החתוללהבטיח את מקום הדומיננטיות של האדם. ואכן, מהמוט שלו יכול החתול הדומיננטי לפקח על "ממלכתו" וכך להיות מודע לכל הפעילויות בני אדם כמו גם חיות מחמד אחרות.

ואם חתול אחר בבית ינסה להשתלט על המוט הזה, החתול הדומיננטי יכול להיות תוקפני במיוחד…

רעיון טוב או רע?

זה הוכח, חתולים רגישים לזה יותר מכלבים