למה החתול שלי מוזר אחרי שאני חוזר מחופשה?

בכל פעם שאתה חוזר מחופשה, זה אותו דבר, יש לך הרושם שהחתול שלך לא מזהה אותך. במקום לזרוק את עצמו לזרועותיך מגרגר, כפי שקיווית, הוא מרוחק, חשדן, אפילו תוקפני. גרוע מכך, הוא מתחיל לאמץ התנהגות לא הולמת: לכלוך, שריטות… זה כאילו כל מה שחלקתם יחד לא היה קיים. ושכל הקשרים שרקמת התבטלו. איך להסביר את זה? האם זה בגלל שהוא מתרעם עלייך ש"נטשת" אותו?

החתול, יצור של הרגל

היה סמוך ובטוח, אם כדור הפרווה האהוב שלך דוחה אותך כשאתה חוזר הביתה, זה נורמלי לחלוטין. ו זה לא קשור לזה שהוא זועף לך. אכן, חברינו החתוליים הם יצורים של הרגל. במובן הזה, הם צריכים א שגרת חיים מכויל בצורה מושלמת כדי להרגיש מסופק ובטוח. זה אומר לאכול ולקום בכל יום באותה שעה, לראות את האדם שלו חוזר הביתה מהעבודה באותה שעה ביום וכו'.

עם זאת, אם ההרגלים הקטנים שלהם משתנים, במיוחד כשהם יוצאים לחופשה, הם מוצאים את עצמם מאוד מוטרדים. ומסיבה טובה, הם רגישים במיוחד לשינויים!

הם חייבים אז להסתגל לחיים חדשים, למדו הרגלים חדשים, שדורשים מאמץ רב. אז כשהבן אדם שלהם חוזר הביתה, זה שוב שינוי חדש תוך זמן קצר. ויש לזה את המתנה לבלבל אותם.

לְשׂוֹחֵחַ
קרדיטים: Gaschwald/iStock

שימו לב גם שחלק מהחתולים עלולים לסבולחרדת פרידה, מה שיכול להלחיץ ​​אותם מאוד. כן, בניגוד למה שאפשר לחשוב, כלבים הם לא היחידים שסובלים מהיעדר בעליהם. חתולים גם יוצרים קשרים עמוקים עם בני האדם שלהם!

כדי להרגיע את כדור הפרווה שלך, זכור להשאיר א בגדים ספוגים בניחוח שלך במיטה האהובה עליו.

איך להתחבר מחדש לחתול שלך

כשאתה חוזר הביתה, אל תסתער על החתול שלך, אתה עלול להפחיד אותו. לא שהוא לא זוכר אותך (לחתולים יש זיכרונות טובים), אבל אתה כבר לא חלק מהשגרה הרגילה שלו. יתר על כן, ה ריחות חדשים שאתה מחזיר מהטיול שלך עלול למנוע ממנו לזהות אותך מיד. לכן הוא צריך זמן להסתגל למצב החדש הזה.

העדיפו לחדש בהדרגה את הקשרים שאיחדו אתכם קודם לכן. בשביל זה, תן לחתול שלך לבוא אליך. הוא כנראה ינסה לרחרח אותך ואת המטען שלך. ברגע שהוא יתרגל לריח החדש שלך, הוא בהחלט ירגיש יותר חיבה.

ואל תהססו להאיץ את התהליך על ידי הצעה פינוקים לחתול החתול שלך או לשחק איתו כדי להרגיע אותו יותר!

לְשׂוֹחֵחַ
קרדיטים: Ingus Kruklitis / iStock

יתר על כן, הקפד לעשות זאת פרק את החפצים שלך בצורה הכי פחות אכזרית שאפשר. זה ימנע להלחיץ ​​את החתול שלך עם כל הרעש הזה. ובאופן קבוע, עצור כדי לתת לו את מלוא תשומת הלב שלך, זה יכול לעזור להרגיע אותו.

כמה אמצעי זהירות שיש לנקוט לקראת היציאה הבאה…

על מנת למנוע מהחתול שלך לסבול שוב מהיעדרותך ומהחזרה שלך, תצטרך לנקוט כמה אמצעי זהירות לפני החופשה הבאה שלך:

  • הוציאו את המזוודות כמה ימים לפני. זה יאפשר לחתול שלך להתרגל לנוכחות שלהם מבלי לקשר אותם עם העזיבה שלך.
  • בקש מהאדם שיטפל בחתול שלך יבוא מספר פעמים. המטרה היא שהחתול שלך יכיר אותו אבל גם יראה לו את שגרת היומיום לאמץ.
  • תכננו ללבוש את אותם בגדים כשאתם עוזבים וכשתחזרו כדי שכדור השיער שלך יוכל לזהות בקלות רבה יותר את הריח שלך.
  • השאר בגד ספוג בניחוח שלך במיטת החתול שלך.

6 הרגלי אכילה שכדאי לשנות עכשיו!

5 טיפים שיעזרו לחתול שלך להתמודד עם הקולר