כמה זמן יכול חתול לשרוד בלי לאכול או לשתות?

בין אם החתול שלך הלך לאיבוד או שהוא זועק לאוכל במשך זמן מה, אתה בטח תוהה כמה זמן הוא יכול לשרוד בלי לאכול או לשתות. התשובה עשויה להפתיע אותך!

עד שבועיים ללא אוכל

מבחינה טכנית, חתול בריא יכול להחזיק מעמד כשבועיים ללא מזון. וזה רק אם עדיין יש לו גישה למים. אבל בכל זאת כדאי לדעת שאחרי יומיים בלי אכילה כבר יהיו לכך השלכות על מצבו הגופני. אכן, הוא ייחלש יותר ויותר, אפילו יגיע עד כדי תחושת עילפון.

שלא לדבר על כך שהוא עלול בסופו של דבר להכריז על א ליפידוזיס בכבד, מחלת כבד קטלנית אם לא מטופלת במהירות. ואכן, כאשר חתול מפסיק לאכול, גופו שואב מאגרי שומן על מנת להפוך אותו לאנרגיה. אבל הכבד של חברינו החתוליים רגיש במיוחד ומתקשה לעבד שומן במהירות. לאחר מכן בסופו של דבר זה מצטבר ברקמת הכבד, וגורם למחלה. עוּבדָה, חתולים רבים לא ישרדו יותר מארבעה או חמישה ימים ללא מזון.

כמו כן, יש לציין שכנגד כל הסיכויים, חתולים שסבלו מעודף משקל לפני שהפסיקו לאכול נוטים יותר למות מהר. למה ? פשוט כי יש יותר שומן לפרק, כך שהכבד יכול להיות מוצף במהירות.

מיון צ'אט
קרדיטים: iStock / Nils Jacobi

בנוסף, חתולים תלויים ב חלבון מן החי המכילות חומצות אמינו חיוניות, חיוניות עבורן. מסיבה זו בשר חייב להיות בלב התזונה שלהם. אכן, גופם אינו יכול לייצר חומצות אמינו אלו, ולכן חיוני שימצאו אותן במזון. עם זאת, אם חתול היה ניזון ממזון שאינו מכיל אותו, הוא יסבול גם מתת תזונה.

טוב לדעת : אם החתול שלך לא אכל כלום במשך יותר מ 48 שעותמומלץ מאוד להתייעץ עם וטרינר במהירות.

עד 4 ימים ללא מים

בממוצע, חתול יכול לשרוד שלושה עד ארבעה ימים ללא מים. לכן זה פחות משמעותית מאשר לאוכל. הסיבה פשוטה, לאחר 24 שעות בלי שתיית טיפה אחת, החיה תתחיל להתייבש.

ה סימנים המעידים על התייבשות בחתולים ניתן לזהות בקלות: עיניים שקועות, עור פחות אלסטי, מראה העפעף השלישי, חוסר תיאבון, עייפות, התנשפות, חניכיים יבשות…

למעשה, חיוני להשאיר תמיד קערה של מים טריים לחתול שלך. וכדי להבטיח שהוא מלחח יותר בתקופות של חום גבוה. קל לומר מאשר לעשות, אפשר לומר. אבל שימו לב שיש טריקים לעודד את החתול שלכם לשתות מים, כמו החלפת הקערה שלו במזרקת מים.

האם החתול שלי יכול למצוא את האוכל שלו לבד?

אם בן החסות הקטן שלך כבר לא היה מוצא את דרכו הביתה, האם הוא יוכל להאכיל את עצמו? במציאות, הכל תלוי בחתול שלך. לְמַעֲשֶׂה, לא לכל החתולים יש את אותן כישורי ציד. במיוחד מכיוון שרוב חתולי הבית התרגלו כל כך להציע להם את האוכל שלהם מבלי להתאמץ כל כך שהם לא יחזיקו מעמד זמן רב בטבע.

כן, גם אם החתולים של היום עדיין שומרים על אינסטינקטים מסוימים של אבותיהם הפראיים, הם עדיין מבויתים!

האם כל הטיולים עם החתול שלך מועילים?

5 כללי התנהגות שיש להקפיד עליהם בסורגי חתולים