כמה זמן זה נמשך ?

אם החתולה שלך אינה מעוקרת והיא בת מעל 6 חודשים, היא חייבת בהכרח לסבול מתקופות של חום. תקופות אלה גם ניתנות לזיהוי בקלות מכיוון שכדור השיער השליו בדרך כלל שלך הופך לפתע נסער, מייאם יתר על המידה, מבלה את זמנו בהתחככות בכל דבר שזז (או מה שלא זז לצורך העניין) או משתין מחוץ לארגז החול שלו. התנהגויות שלפעמים מביכות, אך למרבה המזל אינן מחזיקות מעמד. אבל בדיוק, כמה זמן נמשך החום בחתול?

טוב לדעת : לגזעי חתולים קצרי שיער בדרך כלל החום שלהם מוקדם יותר מגזעי חתולים ארוכי שיער, כלומר מגיל 4 חודשים. לגבי הגזעים הגדולים ביותר של חתולים, החום הראשון שלהם לפעמים לא מופיע לפני גיל 18 חודשים!

ממוצע של שבעה ימים

בממוצע, חתול נמצא בחום במשך 7 ימים. על כל פנים, זה משתנה בהתאם לבעל החיים. כך לחלק מהחתולים יהיה חום שנמשך רק 2 ימיםכאשר באחרים תקופה זו עשויה לעלות עד 19 ימים.

חדר רחצה צמוד, החום בדרך כלל חוזר כל שבועיים עד שלושה שבועות, בתנאי שהחתול נחשף לאור באופן קבוע. ואם טבעי או מלאכותי. עבור חתולים שחיים במדינות שבהן החורף נמשך מספר חודשים, למשל (כמו אלה בחצי הכדור הצפוני), חום יכול להתרחש רק כל חודשיים.

לְשׂוֹחֵחַ
קרדיטים: iStock / Leesle

לציין זאת יש לך ביוץכלומר, אם החתול הזדווג עם זכר, סימני החום ייעלמו לאחר 24 עד 48 שעות. לאחר מכן היא תתחיל את תקופת ההיריון שלה שיימשך קצת יותר מחודשיים. לאחר מכן, לאחר הגזלת, החום שלה יחודש לאחר שבועיים עד 6 שבועות.

שלבי המחזור המיני אצל החתול

מחזור הרבייה אצל נקבות חתולים, הנקרא מחזור הייחום, נמשך 18 עד 24 ימים ומורכב משתי תקופות עיקריות:

  • le dioestrus : מתאים לתקופת חוסר הפעילות, הנמשכת בדרך כלל שבועיים עד שלושה באביב ובקיץ (היא נמשכת זמן רב יותר בסתיו ובחורף, מחוסר אור).
  • ליאוסטרוס : נקראת גם תקופת החום, ייחום מתאים לשלב שבו מופיעים שינויים התנהגותיים בבעל החיים: קולות, צורך להתחכך, להתהפך, צורך בחיבה, תסיסה, חוסר ניקיון, בריחה, טיפוח יתר… בניגוד למינים אחרים, כגון ככלב, לא נצפה דימום בחתול במהלך תקופת הפוריות הזו.

בנוסף, טוב לדעת שחתול פורה במיוחד מגיל שנתיים ועד 5 שנים. הַבָּא, החל מגיל 7המחזורים המיניים שלו יותר ויותר לא סדירים עד שלפעמים נעלמים לחלוטין בסביבות גיל 10 עד 12 שנים.

הנה באילו כמויות לפי גילו

האם לחתול שלי יש אסטמה?