כל מה שאתה צריך לדעת עבור החתול שלך

ייתכן שהחתול הקטן שלך יעבור ניתוח במהלך חייו. בדרך כלל, ההתערבות הראשונה היא לעיקור. הווטרינרים נמצאים שם כדי לעזור לך ולענות על כל השאלות שלך. עם זאת, זה נורמלי לדאוג ולרצות לעשות דברים כמו שצריך. הנה כמה טיפים לתזכורת שיש ליישם לפני ואחרי הניתוח כדי שהחתול שלך יתאושש בצורה הטובה ביותר.

לפני הניתוח

אם חיית המחמד שלכם זקוקה לניתוח לסטריליזציה, למשל, ישנו פרוטוקול מסוים שיש לפעול לפיו. ניתן לעקר חתולים בדרך כלל מגיל 6 חודשיםאבל במציאות הכל תלוי במשקל שלהם. אם הם בעלי כושר גופני מספיק בגיל 5 חודשים, תיתכן התערבות. לעומת זאת, אם הם לא חזקים מספיק בגיל 6 חודשים, אז יהיה צורך לדחות את הניתוח.

חתול בארגז הובלה
קרדיטים: Bihlmayer Fotografie/iStock

עבור רוב הניתוחים, אתה יכול לדון בהתערבות מראש עם איש מקצוע במהלך תצפית ו/או מינוי שנתי. הווטרינר יסביר לכם איך זה יקרה, הסיכונים הפוטנציאליים, האם לשמור את החתול בהשגחה לאחר מכן וכו'. ביום הניתוח, בן לוויה הקטן שלך חייב להיות על בטן ריקה. לכן אתה יכול להסיר את קערת האוכל והמים שלו בשעה 20:00 יום לפני. זה מאוד חשוב אז שהוא לא מקיא כשהוא נרדם ובכך למנוע סיבוכים. האינדיקציות השונות תמיד יוסברו לך בפירוט בהתאם לסוג ההתערבות. אכן, במקרים מסוימים, תצטרך לבצע טיפול מקדים בבית.

לאחר הניתוח

ביום הניתוח תקבלו שיחה (או במקרים מסוימים תתקשרו) בשעה מוגדרת לברר איך היה הניתוח. במהלך פנייה טלפונית זו תדעו גם מתי תוכלו לאסוף את החיה שלכם. במהלך העיקור, אתה מוריד את החתול בבוקר ואוסף אותו באותו ערב, או אחר הצהריים תלוי מתי הוא מתעורר. טומים מסוימים אכן יכולים לקחת זמן רב יותר כדי לצאת משינה מאשר לאחרים..

חתול נח
קרדיטים: חוסה אלחנדרו cuffia / Unsplash

בעת איסוף החתול לאחר הניתוח, חשוב לעשות זאת להשאיר אותו במנוחה תוך כדי צפייה שהפצע נשאר נקי. ייתכן גם שחיית המחמד שלך לובשת קולר. במקרה זה, אתה צריך לדעת שזה חזק לא מומלץ, אפילו אסור, לתת לחתול שלך לצאת החוצה עם קולר. אכן, זה יכול להיות מאוד מסוכן עבורו ועלול לסכן ריפוי תקין. לכן יש להבטיח זאת בן לוויה שלך נח, רגוע ונינוח.

כשתגיע הביתה, תוכל להחזיר אותו כמות קטנה מאוד של אוכל בערב ומים. עם זאת, רק למחרת תוכל להחזיר קצב אכילה תקין. במקרים מסוימים, תצטרך לתת לו תרופה. לכן יהיה צורך להיות קשוב במהלך ההסברים על מנת לטפל כראוי בחתול הקטן שלך.

קולר חרוט חתול חולה
קרדיטים: iStock/ chochowy

לסיכום

נקודות שחשוב לדעת:

  • החתול שלך צריך להיות על בטן ריקה לפני ההתערבות.
  • טוֹב להקשיב לעצות וטרינרים ו/או אנשי עזר.
  • אל תיתן לחתול שלך לצאת החוצה עם צווארון.
  • לְצַפּוֹת ריפוי מלא לפני הוצאתו (כעשרה ימים לעיקור קונבנציונלי).
  • לאחר הניתוח תן כמות קטנה של אוכל בערבאבל מים כרצונו.
  • לְטַפֵּחַ שקט ושלווה עבור החתול שלך.

5 סימנים שלא מטעים!

איך לטפל בחתול גוסס או זקן?