זו הסיבה שהחתול שלך משתגע לאחר קקי

אם אתה הבעלים הגאה של חתול, אולי כבר היית עד לסצנה מוזרה: לאחר קקי, החתול שלך ממש מטורף ובורח מארגז החול שלו, במהירות שיא, אוזניים מושפלות לאחור, כאילו רודפים אחריו. לפעמים הוא אפילו עוזב כל כך מהר שהוא לא ממש סיים את "עסקיו". כפי שאנו יודעים, חתולים יכולים לפעמים לאמץ התנהגות מוזרה ובלתי מוסברת. אבל זה מעבר להבנה. מה יכול לגרום לחתול שלך לברוח לאחר שעשה את העסק שלו? מרכיבי תגובה.

1. הוא מציית לאינסטינקט ההישרדות שלו

במציאות, אין אבל אחד סיבות רבות זה יכול להסביר התנהגות כזו אצל החתול שלך. אכן, תיאוריות רבות רבות בנושא. הראשון מניח שהרפלקס הזה לעזוב כמה שיותר רחוק מהמלטה נובע מא אינסטינקט הישרדותי נטועים עמוק בחברים החתוליים שלנו. ואכן, בטבע, החתול התרחק במהירות מהמקום בו עשה את עסקיו כדי שטורפים לא יכלו, בגלל הריחתחזור אליו.

זה גם מסיבה זו כי כמה חתולים מכסים את הצואה שלהם. זה מאפשר להם להסתיר את הריח (האחרון חזק במיוחד, כפי שאולי שמתם לב…). לאחר שכיסו אותם, הם נרתעים כמו רקטות כדי לעשות זאת להתרחק מכל איום פוטנציאלי.

2. הוא שמח

תיאוריה אחרת קובעת שאם החתול שלך משתגע לאחר קקי, זה פשוט בגלל שהוא מרגיש מאושר. אכן, לא רק הוא מרגיש הקלה אבל בנוסף, בדיוק כמו בבני אדם, עשיית צרכים מעוררת עצב מסוים עם החברים החתוליים שלנו.

עם זאת, עצב זה יכול לגרום לחתול שלך להרגיש א תחושה של שמחה עזה, אפילו התעלות. אז כדור השיער שלך נכנס לתוך א מצב אופורי מה שדוחף אותו להתרוצץ לכמה שניות, כאילו הוא מבצע "סיבוב ניצחון".

3. הוא חולה

השערה נוספת שמוגנת על ידי מדענים וטרינרים מסוימים היא שהעובדה שחתול משוגע לגמרי לאחר שהיה בארגז החול היא למעשה סימן של בעיה בריאותית. לפיכך, אם החתול שלך מרגיש אי נוחות כאשר הוא משתין או עושה את צרכיו, במיוחד בגלל א דלקת בדרכי שתן או דלקת במעי הגס, למשל, הוא יתחיל לרוץ הכי רחוק שאפשר כדי לנסות להיפטר ממנו. הוא רוצה לברוח מהבעיה בהקדם האפשרי.

חול חתולים
קרדיטים: Lightspruch / iStock

במקרה זה, א התייעצות עם הוטרינר להטיל.

4. הוא לא יכול לסבול את הריח שלה

יש הטוענים שתגובת יתר כזו אצל חתולים נובעת בעצם מהעובדה שהם לא יכולים לעמוד את ריח ההפרשות של עצמם. זה יהיה יותר במיוחד המקרה של חתלתולים.

5. הוא רוצה להיפטר משאריות

לבסוף, תיאוריה אחרונה תגרום לחתול שלך לרוץ כמו מטורף אחרי הצורך שלו להיפטר משאריות הצואה שהוא לא הצליח לצאת.

כפי שהבנתם, הסיבה המדויקת שדוחפת את חברינו החתולים לאמץ התנהגות כזו היא עדיין מאוד מסתורית, גם אם עם כל התיאוריות הללו אנחנו עדיין יכולים להתחיל לקבל מושג בנושא!

בחרו תזונה מותאמת לגיל החתול שלכם

הכל על המעיל של החתול וצורותיו השונות