זו הסיבה שהחתול שלך לא אוהב שמלטפים אותו

כשאימצת חתול, אולי ציפית להיות מוצף בחיבוקים ובגרגרים… אבל כל חתול הוא שונה, וברור, שלך לא מעריך שמלטפים אותו בכלל. אפילו לא נגע, לומר את האמת. אבל איך להסביר את זה? והאם יש דרך לתקן את זה?

1. כואב לו איפשהו

אם החתול שלך מתחיל לסרב לליטוף שלך בן לילה, משהו לא בסדר. לְמַעֲשֶׂה, חתול שהתחבק בעבר לא הופך לפתע פראי, ללא סיבה. ייתכן שהוא סובל ממחלה או פציעה שלא זיהית.

הדבר הכי חכם לעשות הוא לקבוע תור לוטרינר לבדיקה.

2. הוא לחוץ

שוב, אם החתול שלך משנה התנהגות פתאום, אתה צריך לחפש את המקור. אולי האם הוא כבר לא מרגיש בטוח בטריטוריה שלומה שגורם לו לחרד ומפחד, אפילו לתוקפני איתך.

האם השתנה משהו בסביבתו? עולה חדש למשפחה? נע ? שיפוץ? לבקר? אובדן חיית מחמד או בן משפחה? אם הכל ילך כשורה מבחינה בריאותית, חייב להיות הסבר.

3. יש לו עבר כבד

חתול שחי ברחובות או עם בעלים מתעלל או אדיש, ​​בהחלט יתקשה יותר עם אינטראקציות אנושיות. אם אימצת את החתול שלך ממקלט, אולי יש לו א סיפור קשה מאחוריו שמונע ממנו להרגיש בנוח לחלוטין עם נגיעה.

במקרה זה, לכו בהדרגה ומעל לכל אל תמהר אותו. ברגע שהוא סומך עליך מספיק (זה עשוי לקחת קצת זמן), הוא עשוי לשנות את ההתנהגות שלו סביבך.

ליטוף חתול
קרדיטים: iStock / אלכסנדר זוטוב

טוב לדעת : לעולם לא, לעולם, להכריח חתול לחבק אותך ! זו אפילו הדרך הטובה ביותר להפחיד אותו. כמו כן, זה לא צריך להיות מחניק בשום אופן.

4. אתה עושה את זה לא נכון

רחוק מאיתנו לתת לך שיעורים, אבל ייתכן שאם החתול שלך לא מעריך את הליטופים שלך אלא מקבל את אלה של אנשים אחרים, זה בגלל אתה לא פוגע בו במקום טוב.

ואכן, גם לחברים החתוליים שלנו יש העדפות שלהם מבחינת ליטופים. כבר עכשיו, תמיד היו עדינים מאוד במחוות שלכם, כולל כשאתם מתקרבים אליו. אתה יכול גם למצמץ בעדינות לפני שנוגעים בו. בשפת החתול, זהו אות ידידותי המאפשר לך לברך את בן שיחו.

ואז ללטף אותו מיקומי מפתח : מתחת לסנטר, על הלחיים, בין האוזניים או בבסיס הזנב. וכשהוא מסכים לוותר על זה, אל תהססו לברך אותו ולתגמל אותו בפינוקים.

5. אתה לא בוחר את הזמן הנכון

אם אתה תמיד הולך לחתול שלך כאשר מפחדים או מתרגשים, זה עשוי להסביר מדוע הוא מתנער מהליטופים שלך. ואכן, החברים החתוליים שלנו לא בהכרח אוהבים שמלטפים אותם בכל שעה של היום.

לכן, כאשר פורצת סערה, הוא משחק, אוכל, צד או עושה את העסק שלו, עזוב את החתול שלך בשקט. זה ימנע ממנו להרחיק אותך. בניגוד, תשאל אותו מתי הוא רגוע ונינוח.

6. זה המזג שלו

גם אם מספר סיבות קונקרטיות יכולות להסביר מדוע חתול לא אוהב חיבוקים, ייתכן גם שזו פשוט שאלה של… אישיות. כן, לחתול שלך יש אופי משלו ואם הוא מעולם לא אהב מגע, יש סיכוי קטן שזה ישתנה.

על כל פנים, זו לא סיבה לוותר על זה! במיוחד שאם אתה חושב על זה, הוא מביא לך דברים רבים אחרים על בסיס יומי, בין אם זה הומור טוב, דיונים ארוכים אם הוא מדבר או פשוט נוכחות מנחמת. ואם אתם באמת זקוקים לחיבה, לכו למקלט כדי לבחור בן לוויה קצת יותר מתלטף 😉

10 מחוות שיש ליישם או להימנע

הטיפים שלנו כדי להפוך אותו לאטרקטיבי יותר עבור החתול שלך!