זו הסיבה שאתה צריך לשטוף את הקערות של החתול שלך כל יום

זה הרגל שרכשת מהיום הראשון עם החתול שלך: לעתים רחוקות אתה שוטף את קערות המים והאוכל שלו. לרוב, כשיש שאריות מזון דבוקות לתחתית המיכל, אתה פשוט שוטף אותו במים קרים תוך כדי שאתה אומר לעצמך שזה די והותר. ובכן, שימו לב שבכך אתם חושפים את החתול שלכם לבעיות בריאותיות חמורות יותר או פחות.

חתולים הם פריקים מסודרים

אם החתול שלך מסרב לאכול או לשתות מהקערות שלו, יכול להיות שזה פשוט בגלל שהם לא לא נקי מספיק. בדיוק כפי שהוא היה מסרב לעשות את צרכיו בארגז חול לא נקי. אכן, החתול הוא אמיתי פריק מסודר. הוא שונא לבוא במגע, במישרין או בעקיפין, עם כל דבר מלוכלך. לא בכדי הוא מטפח את עצמו כל יום, ואפילו כמה פעמים ביום!

ואז, תהיה כנה, היית רוצה לאכול מאותה צלחת כל יום ולשתות מאותה כוס? וזה לכמה שבועות? גם אם אתה לא מרגיש את זה והקערות של החתול שלך נראות "נקיות", דע שיש לו א חוש ריח מפותח יותר מאשר שלך. בריח החשוד הקל ביותר, הוא לא מהסס להתעלם מהארוחה שלו.

עיכול צ'אט
קרדיטים: Seronsniy / iStock

והוא צודק… אכן, מה שהוא מריח זה לא רק שרידי מזון בלתי נראים שמתעוותים, אלא זה גם הרבים בַּקטֶרִיָה אשר מתפתחים. כי אם לא תנקה את הקערות של החתול שלך כל יום עם מים חמים וחומר חיטוי לא מסוכן לו, לחיידקים יהיה יום שדה ו לְהַכפִּיל.

עם זאת, אם החתול שלך ייאלץ לאכול או לשתות מהקערות האלה, הוא עלול לחלות. לְמַעֲשֶׂה, חיידקים מסוימים עשויים להיות במיוחד מַזִיק בשבילו. אבל גם בשבילך! חיידקים מועברים במגע פשוט, אל תשכח ש…

לאסור קערות פלסטיק

קערות פלסטיק נפוצות מאוד בקרב בעלי חתולים. ומסיבה טובה, הם לא יקרים, חזקים וקלים. ובכל זאת הם אמיתיים קיני חיידקיםבדיוק כמו ה קערות קרמיקה. אכן, החיידקים באים להישאר בפנים הפס הקטן ביותר ואז קשה להסירם, גם לאחר הניקוי. בנוסף, זה לא נדיר שחתולים נמצאים אלרגי לפלסטיק !

לפיכך, עדיף להעדיף את החתול שלך קערות נירוסטהידועים בהם תכונות אנטי-מיקרוביאליות. בנוסף, וודאו תמיד שהקערה או הקערה גדולה מספיק כדי שלחתול שלכם לא יהיה את הקערה שפמים שנוגעים בקצוות, הוא שונא את זה!

רעיונות למתכונים ביתיים קלים במיוחד שלנו!

רעיון טוב או רע?