התמקד ב-4 בעיות עור בחתולים

כמו בבעלי חיים רבים, איכות המעיל של החתול שלנו יכולה לתת לנו מידע רב ערך על מצב הבריאות של כדור השיער שלנו. אכן, כשהוא מאוד מבריק ורך זה דבר טוב, אבל כשהוא הופך יבש ומשעמם, אתה צריך לשאול את עצמך. חשוב גם לדעת לזהות את בעיות העור השונות אצל חתולים. אכן, מחלת עור יכולה להתבטא בכמה דרכים בהתאם לגורם לה. אז הנה רשימה לא ממצה של הידועים ביותר על החברים החתוליים שלנו.

1/ נגיעות טפילים (גזזת, כינים, פרעושים)

נגיעות טפילים חיצוניים שכיחים אם הטיפול המונע אינו מיושם כראוי. פרעושים, כמו כינים, עלולים לגרום נזק אמיתי לחתול שלך.. הגירוד הכפייתי שהם גורמים אכן עלול להוביל לפצעים קשים ונשירת שיער.

גזזת מגיעה מפטריות. היא גורם למיקרו-נגעים אשר יכול לחשוב תחילה על עקיצות חרקים, ולאחר מכן אזורים של אפילציה כתוצאה מכך. עם זאת, זה יכול להיות גם דיסקרטי וללא חתכים קטנים. יתר על כן, מחלה זו מדבק מאוד, לכן חשוב להיות ערניים. לפיכך, על מנת להימנע מכל זיהום (בעלי חיים ובני אדם), מומלץ מאוד לעשות זאת לפנות לייעוץ של וטרינר. הוא ייתן את הטיפול הדרוש והמתאים להחזרת החתול שלך לבריאות טובה.

חתול שורט
קרדיטים: יקטרינה קוזנצובה / iStock

ישנם מספר פתרונות כגון שמפו קוטלי פטריות, משחות, טבליות נגד פטריות אשר ניתן לרשום על ידי איש מקצוע בתחום בריאות בעלי חיים. עם זאת, מחלת עור זו יכולה לוקח זמן להיעלם לחלוטין ומסיבה זו יש צורך לבצע מספר בדיקות לאחר נטילת הטיפולים השונים. כמו כן, כמו כינים ופרעושים, זה חשוב לחטא את כל הלינה. מדובר בניקוי אינטנסיבי של רצפות, מצעים, ארונות, קערות וכריות על מנתלנקות את הבית כמה שאפשר ולהימנע מחזרות.

2 / דרמטיטיס

דרמטיטיס הוא דלקת של העור אשר ניתן לחשוד אם החתול שלך ליקוקים או שריטות באופן אובססיבי עד לנקודה שבה גלדים/אדמומיות/נשירת שיער. בנוסף, אם אתה מבחין בשינוי גישה אצל בן לוויה הקטן שלך והוא נושך הרבה יותר מבעבר, זה עשוי להיות גם סימן לבעיה בריאותית מסוג זה.

החתול מתגרד
קרדיטים: chendongshan / iStock

אזורים גדולים עשויים להישאר חשופים לחלוטין, אלא גם שזה לא נראה כלל אם לחתול שלך יש הרבה שיער. זו הסיבה לכך חשוב לשים לב להתנהגות של החתולים הקטנים שלנו.

דַלֶקֶת הָעוֹר יכול לנבוע מכמה גורמים : אלרגיה למזון (אלרגיה למזון דרמטיטיס), פרעושים (דרמטיטיס אלרגיה לפרעושים) או נוכחות של אלרגנים בסביבה (אטופיק דרמטיטיס). לאחר מכן על הווטרינר לקבוע את הסיבה על מנת לטפל בה כראוי. זה לעתים קרובות תהליך ארוך עד להחלמה מלאה.

3/ אלרגיות

החתול יכול להתפתח אלרגיות לכל החיים, למרות שהוא תמיד אוכל את אותו הדבר או לא משנה את הסביבה שלו. תסמינים של תגובה אלרגית צריכים להתריע בפניך לבריאות החתול שלך.

הנה רשימה האלרגנים הנפוצים ביותר :

 • הזנה
 • אבקה, אבק וכו'.
 • צמחים בפנים ובחוץ
 • פטריות
 • מוצרי פרעושים
 • כימיקלים, מוצרי ניקוי
 • פרעושים (נשיכה, ריר)
חתול וטרינרי
קרדיטים: AnnaStills / iStock

רישום התסמינים השכיחים ביותר בזמן אלרגיה:

 • שיעול/עיטוש
 • הפרשות מהאף/עין
 • עיניים נוזלות
 • אפילציה
 • עִקצוּץ
 • עור מודלק/אדום
 • הקאות/שלשולים

ה אלרגיות הן נושאים מורכבים ולא לא ניתן לרפא עם הצמדת אצבע. יש להתאים את הטיפול לאלרגן האחראי אותו יזהה הווטרינר על ידי ביצוע מספר בדיקות.

4/ אקנה חתולית

אקנה היא אחת מבעיות העור הנפוצות למדי בחתולים, וניתן לפתור אותה במהירות לאחר ביקור אצל הוטרינר. פתולוגיה זו מאופיינת בדרך כלל על ידי הופעת פצעונים שחורים קטנים מתחת לסנטר. אקנה קשורה לעתים קרובות מתח, מערכת חיסונית חלשה או קערות לא מתאימות. יש להימנע מפלסטיק לטובת מיכלי נירוסטה, מתכת או זכוכית. קחו בחשבון גם לנקות אותם באופן קבוע.

חתול שורט
קרדיטים: sony_moon/iStock

נושאים אחרים

למרות שהפתולוגיות המוצגות כאן נפוצות למדי, יש עוד הרבה אשר נצפים לעתים רחוקות יותר כגון קשקשים, עור יבש, כוויות שמש וכו'.

אז, כדי למנוע בעיות עור בחתול שלך או לטפל בהן במהירות האפשרית, היה לשים לב להתנהגות שלו ולדאוג לכך לצחצח באופן קבוע. זה יאפשר לו לשמור על פרווה בריאה תוך מתן אפשרות לבדוק שאין בעיות. תשקול גם לתת דיאטה מאוזנת ויש בדיקות שוטפות אצל הוטרינר.

איך למנוע מהחתול שלך לברוח?

האם להסתכל לחתול שלך בעיניים?