הנה הנפוצים ביותר!

בדיוק כמו בני אדם, חתולים יכולים לסבול מהפרעות אכילה. במקרה זה, יש צורך לזהות מיד את מקור הבעיה ולהגיב במהירות. ומסיבה טובה, להפרעות אכילה יכולות להיות השלכות חמורות על בריאות החברים החתוליים שלנו, ואפילו להיות קטלנית עבורם!

1. בולימיה

החתול הוא א חיה אופורטוניסטית. למעשה, בכל הנוגע לאוכל, הוא לוקח את מה שנותנים לו באותו זמן, תמיד מתוך מחשבה שאולי יגמר לו אחר כך.

חלק מהחתולים מצליחים לנהל בצורה מושלמת את הפחד הזה מהחמצה, בעוד שאחרים לא. להיפך, אלה עשו זאת נטייה לזאב את האוכל שלהםכאילו היה להם השטן על עקביהם, אפילו לאכול את כל תכולת הקערה שלהם למרות שהם כבר לא רעבים. עוד חוץ מזה משתוקקים לאוכל לאורך היוםכאילו מעולם לא היו מרוצים.

להתנהגות בולימית זו יכולים להיות מספר מקורות: מתח, שעמום, חוסר חיבה, יריבות עם חיה אחרת בזמן הארוחה, אכילת יתר… בכל המקרים, חיוני לפעול במהירות, במיוחד מבקש עזרה מווטרינר או מומחית התנהגות חתולית. ואכן, בולימיה אצל חתולים יכולה לא רק לגרום לעלייה משמעותית במשקל – ולכן לבעיות בריאותיות (סוכרת, מחלות כבד וכו') – אלא גם למחלות אחרות, כגון הפרעות עיכול או סיכון לחנק.

חתול אוכל
קרדיטים: Sergey Pakulin/iStock

טוב לדעת : הרגלי אכילה טובים מתחילים מגיל צעיר! בְּכָך, להאכיל חתלתול בן חודש או יותר דורש ידע וגם תשומת לב מסוימת כדי לא לעשות טעויות. שימו לב שלחתול כבר בוגר עשוי לקחת זמן רב יותר לשלב למידה זו.

2. אנורקסיה

לעומת זאת, כמה חתולים נמנעים מהקערות שלהם, מה שמוביל ללא תקנה ירידה במשקל. במקרה זה, מקובל לראות גם עייפות רבה אצל בעל החיים, חוסר תגובתיות, או אפילו דיכאון.

שוב כאן, בעיה בריאותית עשויה להיות הסיבה (אי ספיקת כליות, סרטן, כאבים בפה…), ומכאן חשיבות הפנייה לווטרינר. אך לאחר שנשללה בעיה בריאותית כלשהי, יש לחפש את הסיבות ההתנהגותיות: מתח הקשור לשינוי בסביבה או בתזונה, חרדת פרידה, חוסר פעילות וכו'.

3. הפיקה

פיקה היא הפרעת אכילה שגורמת לחתולים שנפגעו לאכול פריטים בלתי אכילים. זה יכול להיות אבנים, בדים, פלסטיק, שיער, או אפילו צואה.

מצב זה מסוכן במיוחד מכיוון שהחתול יכול לא רק להיחנק, אלא הוא גם יכול לבלוע חפץ שעלול להיות רעיל לו. שלא לדבר על כך שה סיכון לחסימת מעיים גבוה.

חתול אוכל נייר אריזה
קרדיטים: Jelena Irikova / iStock

לאחר שלילת כל הסיבות הרפואיות (חסרים תזונתיים, טפילי מעיים, גידולי מוח וכו'), יש לשקול סיבות פסיכולוגיות.

הטיפים שלנו להאכלת החתול שלך היטב

בכל מקרה, כדי למנוע מחתול לסבול מהפרעות אכילה, קיימים מספר פתרונות:

  • האכילו אותו בזמנים קבועים.
  • חלקו את מנת המזון היומית שלכם לשלוש עד חמש ארוחות ביום (יותר אם אפשר).
  • לעולם אל תאכיל אותו מחוץ לארוחות.
  • הגישו לו את ארוחותיו בחדר שקט וסגור, הרחק משאר החיות בבית.
  • גוון את האוכל שלך (אבל תמיד העדיפו תזונה איכותית יותר!)
  • הפוך את זמני הארוחה למעוררים יותר על ידי בחירה בצעצועים של מתקן לחטיפים (פיפולינו וכו') או על ידי הסתרת האוכל שלך.
  • שחקו איתו כמה פעמים ביום כדי להילחם בלחץ ובשעמום.

זה הוכח, חתולים רגישים לזה יותר מכלבים

החתול שלך כועס עליך? איך להסביר את זה?