הנה איך לשפר את העיכול של החתול שלך!

האם לחתול שלך יש קושי בעיכול? אם זו לא בעיה בריאותית, הנה כמה טיפים לשיפור בריאות העיכול שלך!

1. תן לה פרוביוטיקה

במערכת העיכול של החתול שלך, בדיוק כמו אצלך, יש חיידקים טובים ורעים. האיזון חייב להיות מושלם כדי שהעיכול יעבור טוב. מצד שני, אם החיידקים הרעים עדיפים על הטובים, כאן מופיעות הפרעות עיכול, כמו שלשולים, עצירות או הקאות למשל.

כדי לתקן זאת, ניתן, לאחר התייעצות עם הווטרינר, לתת לחתול פרוביוטיקה. זה יאפשרלהכניס חיידקים טובים בפלורת המעיים שלו על מנת לאזן הכל מחדש.

2. שטפו היטב את הקערות לאחר כל ארוחה

אולי יש לך הרגל לשטוף את קערת האוכל של החתול שלך רק במים לאחר כל ארוחה. טעות גדולה! אכן, לא מספיק לשטוף אותו, זה גם חיוני לשטוף אותו עם מים חמים וסבון.

הסיבה ? חיידקים יכולים להצטבר בקערה של החתול שלך. עם זאת, זה עלול לפגוע בעיכול שלו ובאופן רחב יותר, בבריאותו!

3. שימו לב לתזונה שלכם

תזונה בריאה ומאוזנת חיונית לעיכול הטוב של החתול שלך. זה האחרון יש צריך בעיקר חלבון ושומן הכלול בבשר ודגים. למעשה, חתול לעולם לא יכול להיות צמחוני. מצד שני, בהחלט אפשרי להוסיף לתזונה ירקות מבושלים כדי להגביר את צריכת הסיבים ובכך לקדם את העיכול.

חתול אוכל
קרדיטים: Sergey Pakulin/iStock

שימו לב שדיאטה עם מעט דגנים מומלצת לחברינו החתוליים. ומסיבה טובה, דגנים הם בעיקר פחמימות. עם זאת, לעודף פחמימות יכול להיות השפעות מזיקות על בריאותם.

4. עודדו אותה לשתות

אם החתול שלך אינו שותה גדול והוא ניזון כמעט אך ורק באוכל, זה עשוי להסביר את בעיות העיכול שלו. לְמַעֲשֶׂה, מים עוזרים לשטוף מזון יבש.

כדי לעודד את החתול לשתות, עומדים לרשותך מספר פתרונות. אתה יכול להשקיע בא מזרקת מיםלהאכיל אותו באופן קבוע עם מזון רטוב (פשטידות), להכפיל נקודות מים מתוקים או לשפוך כמה טיפות של מיץ טונה בקערת המים שלו.

5. לא נותנים לו חלב

יש נטייה להאמין, בטעות, שחלב הוא מזון מועיל לחתולים. לָאו! למעשה, רוב החתולים הם רגישות ללקטוז. חלקם אפילו אלרגיים לזה!

למעשה, מומלץ מאוד לא לתת מוצרי חלב לחתול שלכם, בין אם זה חלב, גבינה או אפילו יוגורט. אוֹ באופן יוצא דופן ובכמויות קטנות מאוד. בכל מקרה, בסימן הקטן ביותר של בעיה במערכת העיכולאתה לא צריך לתת את זה יותר.

6. הציעו לו נקניק

חתולים נתונים לבעיה גדולה: כדורי שיער. האחרונים נוצרים בבטן לאחר השירותים שלהם. ואכן, כשהם מלקקים את פרוותם, חתולים בולעים שיער מת שבסופו של דבר מצטברים ואז יוצרים את כדורי השיער המפורסמים האלה. עם זאת, הם יכולים להזיק לעיכול, במיוחד בגלל שהם חוסמים את מערכת העיכול.

כדי למנוע את המראה של כדורי שיער אלה, ה צחצוח יומי של החתול שלך חיוני. אבל לפעמים זה לא מספיק. במקרה זה, מומלץ להשאיר את החתול זמין לחתול כדי שיוכל לטהר את עצמו.

5 סיבות למה

רעיון טוב או רע?