הכל על המעיל של החתול וצורותיו השונות

כל חתול הוא שונה, אבל אנחנו עדיין יכולים לסווג את אופי השיער שלו למספר קטגוריות. הנה כמה אינדיקציות למידע נוסף על הפרווה של חברינו החתוליים.

הרכב המעיל

הגזעים השונים עומדים בכמה תקנים, בפרט בסוג הפרווה, צבע, גודל וכו'. להלן מבני השיער השונים המוכרים אצל חתולים:

  • ה שיער גינה (מגן): זהו שיער עבה, חלק ולעיתים די ארוך שמגן על כל הפרווה. הוא נמצא בעיקר על הגב, הצוואר והזנב.
  • ה פרווה תחתית : יש לו גם תפקיד מגן. עם זאת, זה דק יותר וגלי יותר.
  • ה שמיכת פוך : שיער זה הוא לעתים קרובות קצר, עדין ודחוס מאוד. מטרתו להגן על החתול מפני חום או קור הודות לכוח הבידוד שלו.
  • ה שפמיםמציאות שנקראת ויבריסה): אלו הן השערות הארוכות או התוספות העבות והמוצקות המשמשות כחיישן לחתול (הן חלק מאיברי החישה שלהן).
שני חתולים בסל
קרדיטים: laimdota / iStock

שערות קצרות

חתולים עם מעיל זה הם ללא ספק אלה שאנו מכירים הכי טוב. לְמַעֲשֶׂה, רוב חתולי הבית בעל שיער קצר. סוג זה של מעיל הוא מתאים לאקלים חם וממוזג, כי הוא צפוף מספיק כדי לשמור על חום החיה, אבל גם כדי להגן מפני הגשם. בנוסף, הוא גם פחות מבולגן וקל יותר לתחזוקה בניגוד לאחרים. עם זאת, עדיין יש צורך לתחזק אותם על ידי הברשה. החתול שלך יעריך (או לא) את הרגע הזה של הרפיה. גם חתולים קצרי שיער נוטה יותר לכוויות שמש. במציאות, הם לא מגנים עליהם מקרני UV כמו שיער בינוני עד ארוך.

הנה זן של חתולים עם שיער קצר: ה-British Shorthair.

שערות באורך בינוני

מעיל זה זוכה להערכה רבה על הרכות והאלגנטיות שלו. זה מתאים לאקלים קר, מתון וממוזג. פרווה עבה זו מאפשרת להגן על החתול מתנאי מזג האוויר השונים. על כל פנים, אורך זה דורש תחזוקה רבה וחתולים לא תמיד משתפים פעולה במיוחד. לכן יש צורךהרגילו את החתול שלכם לטיפול וצחצוח מגיל צעיר לשמור על פרווה בריאה.

שני חתולי בירמן שוכבים
קרדיטים: Sylvia_Adams / iStock

שערות אלו אכן יכולות להיווצר בקלות קשרים שקשה מאוד להסיר. ואם החתול שלך יתכסה בראסטות, זה יכול להיות מסוכן לבריאותו. ואכן, עומס יתר של שיער יכול להוביל זיהום בעור, כי היא לא נותנת לה לנשום כמו שצריך. יחד עם זאת, החתול אינו יכול לרחוץ ולכן שומר על לכלוך רב. לבסוף, עם כל הקשרים, הוא גם כבד יותר ויתקל בקשיים בתנועותיו. הפתרון היחיד יהיה אז לכסח אותו או לסדר אותו אצל וטרינר. למרות זאת, לפעולה זו יש עלות וגורמים סיכונים הקשורים להרדמה כלליתומכאן החשיבות של צחצוח החתול שלך בקביעות רבה!

הנה זן של חתולים עם שיער חצי ארוך: הנורבגי

השערות הארוכות

הגזע היחיד הרשום עם שיער ארוך רשמית הוא הפרסי. המעיל הזה חזק כמו זה של השערות הארוכות למחצה. לכן חשוב לשמור גם עליו היטב. יתר על כן, בהיותו מאוד מבולגן, שמירה על ניקיון תגרום לחתול שלך להיראות יפה ואלגנטי יותר.

צ'אט פרסאן
קרדיטים: Bestzmile / iStock

השערות המתולתלות

למרות שהם נדירים, שיער מתולתל אכן קיים! הם יכולים גם להיות קצר או ארוך בהתאם לגזע החתול. השערות באורך בינוני רכות למדי ולכן עושות רושם של ליטוף בעל חיים מפוחלץ. לעומת זאת, שיער קצר (כמו זה של הדבון רקס) יהיה די מחוספס בגלל הגלגול שלו.

חתולים עירומים

הגזע הידוע ביותר של חתולים חסרי שיער הוא ללא ספק הספינקס ! ה"מעיל" הזה מיוחד כי הוא אינו מכיל שיער. חתולים אלה צריכים אפוא יותר הגנה להתמודדות עם טמפרטורות קרות. עם זאת, יהיה צורך גם להיות ערניים כדי להגן עליהם היטב מפני השמש.

זו הסיבה שהחתול שלך משתגע לאחר קקי

איך ליצור בקלות צעצוע של מלחמת הכוכבים עבור החתול שלך!