הטיפים שלנו כדי להפוך אותו לאטרקטיבי יותר עבור החתול שלך!

אם החתול שלך לא אוהב את ארגז החול שלו, זה הימור בטוח שהוא ישחרר את עצמו מחוצה לו – על השטיח שלך למשל! כדי להימנע מכך, חיוני להפוך אותו למקום נעים עבור החתול שלך. אבל היזהר, מה שאתה מוצא מושך בארגז חול לא בהכרח מתאים לחתול שלך!

1. מניחים אותו במקום לא בולט אבל לא יותר מדי

החברים החתוליים שלנו הם יצורים מסובכים, על כך אין להכחיש. ההוכחה לכך היא שהם לא סובלים רעשים והמולה כשהם מקלים על עצמם, אבל באותו הזמן הם גם לא אוהבים להיות מבודדים מדי. למעשה, כדאי לבחור בזהירות רבה את מיקום ארגז החול של החתול שלכם.

האידיאל הוא למקם אותו ליד חדרי מגורים (אז לא בקומה העליונה או בקצה המוסך!). עם זאת, זה גם לא צריך להיות מרכזי מדי. לכן יש להעדיף מקום שקט יחסית אך פתוח בו זמנית, כמו גומחה בסלון למשל. כמו כן, שים לב כי ארגז החול של החתול שלך צריך להיות כמה שיותר הרחק מהקערות שלו של מים ומזון.

2. נקו אותו מדי יום

היזהר, אל תבין אותי לא נכון, ב"נקה את זה כל יום" אנחנו מדברים רק על פסולת מלוכלכת שיש להסיר באמצעות כף המלטה. אין בעיה להחליף לחלוטין את ארגז החול של החתול שלך בכל יום. לא רק שזה יהיה מאוד מגביל עבורך, בנוסף לא חסכוני בכלל, אלא שזה גם לא יהיה לטעם החתול שלך בכלל.

כן, גם אם חתולים הם היגייניים לגבי היגיינה ואוהבים להקל על עצמם בארגזים נקיים, הם בכל זאת קשורים מאוד לריחות הבוקעים מהם. כדי להרגיש בטוחים בבית, הם צריכים להריח את השתן והצואה שלהם, הוכחה שהם אכן נמצאים בשטח שלהם. אם תנקה את ארגז החול של החתול שלך כל יום בחומץ לבן, הוא היה אבוד לחלוטין.

אַשׁפָּה
קרדיטים: Veni vidi … shoot / iStock

טוב לדעת : לעולם אל תבשם את ארגז החול של החתול שלך, זה ישפיע באופן מיידי שלעולם לא ירצה להשתמש בה שוב!

3. הפוך אותה ליותר עליזה

מי אמר שארגז חול חייב להיות משעמם? אתה מוזמן לקשט אותו לטעמך, או אפילו לתלות צעצועים לחתול שלך. הרי גם לו יש את הזכות לבדר את עצמו בעשיית עסקיו! אז אמנם, לא בטוח שהוא משתמש בהם, אבל תמיד אפשר לנסות.

4. בחרו סוג המלטה שהחתול שלכם באמת אוהב

חשוב בדיוק כמו ארגז החול הוא המצע שבו אתה משתמש. מסיבה זו, אנו ממליצים לך בחוםלנסות כמה כדי למצוא את זה שבאמת מתאים לכדור השיער שלך.

ואם לחתול שלכם באמת קשה מאוד, אל תהססו לחשוב מחוץ לקופסה ובחרו בהמלטה מקורית, כמו חול למשל.

5. בחרו בפח פתוח

כן, אנחנו יודעים שלארגזים סגורים יש יתרונות רבים, כולל מניעת יציאת שתן וחצץ על הרצפה. אבל, אל תפגע בחוש ההיגיינה שלך, חתולים מעדיפים קופסאות פתוחות. למה ? כי זה מאפשר להם לפקח על הסביבה שלהם בזמן שהם עושים את העסק שלהם.

כן, חתולים ששמרו על אינסטינקטים הטרף של אבותיהם הפראיים, הם יודעים היטב שהרגע שבו הם מקלים על עצמם הוא כאשר הם פגיעים במיוחד.

יתר על כן, זה מובן מאליו, אבל זה עדיף בחר קופסה גדולה יותר מהחתול שלך. ואכן, אם לאחרון אין אפילו מקום להתכרבל בפנים, זה לא צריך להיות מפתיע שהוא הולך לעשות את העסק הקטן שלו במקום אחר.

זו הסיבה שהחתול שלך לא אוהב שמלטפים אותו

רק החתול שלך יכול לשמוע את הצליל הזה: נסה!