החתול שלך משתולל? הנה מה זה אומר!

גרגור ומיאו הם לא הקולות היחידים שחתולים משמיעים. למעשה, יש להם מגוון שלם של צלילים שונים כדי לבטא את רגשותיהם. אבל הרעש החמוד מכולם הוא השתוללות. ואם החתול שלך הוא מהסוג המשתולל, זה סימן די טוב!

איך נשמעת השתוללות אצל חתולים?

לפעמים אתה יכול לשמוע את החתול שלך עושה א צליל חד למדי שנראה באופן חשוד השתוללות של יונה. כדי לתאר את זה, אפשר לומר שזה א לערבב בין גרגור ומיאו. כשהוא משתולל, החתול שלך נראה לגלגל את ה-R (בספרדית!) ואינו צריך לפתוח את הפה.

הנה הדוגמה החמודה של שני חתולים משתוללים כדי לתקשר:

למה חתולים משתוללים?

רוב הזמן, כשחתולים משמיעים את הצליל המוזר הזה, זה בשביל לתקשר עם האדם שלהם או עם חתול אחר. לדוגמה, זה די נפוץ שחתולים מתחילים להשתולל אליהם להגיד שלום לקוגנר או לברך את בעליהם בשובו הביתה. או בשבילו לדרוש תשומת לבכמו ליטוף, משיכת מכחול או משחק.

בכל מקרה, ההשתוללות תמיד לבטא משהו חיובי, ההפך ממיאו. זה אומר ש החיה מאושרת והוא מרגיש טוב. זה לא נדיר שלבעלי חתולים יש הרושם שבן לוויה הקטן שלהם מדבר איתם בזמן שהם משמיעים את הרעש הזה. אכן, חברינו החתוליים נראים ספר לנו על היום שלהם כשהם משתוללים.

בניגוד למה שאפשר לחשוב, התנהגות זו אינה מולדת אלא נרכש. אכן, זה על ידי אמא שלהם שחתולים למדו לקלל. אלה האחרונים, כשהיו גורי חתולים, השתוללו כדי לומר להם ללכת אחריה או למשוך את תשומת לבם.

החתול שלי לא משתולל: האם אני צריך לדאוג?

אם החתול שלך אינו רוקולור גדול, אל תדאג. אכן, משתולל תלוי בעיקר באישיות של החתול. לפיכך, ככל שחתול הוא יותר חַברוּתִיכך גדל הסיכוי שהוא יתלכלך.

מצד שני, א חתול ביישן או מי שלא אוהב להיות במרכז תשומת הלב יהיה פחות סביר לייצר כזה צִרצוּר. באופן דומה, חתול שאמו לא התרוצצה לא הייתה הזדמנות ללמוד כיצד לעשות זאת.

כמו כן, אם החתול שלך מתחיל מתקרר חזק יותר וקבוע יותר, לפעמים באמצע הלילה, זה סימן שמשהו לא בסדר. סוג זה של התנהגות יכול להיגרם על ידי דמנציה הקשורה לגיל. בכל מקרה, כל שינוי בהתנהגות בכדור השיער שלך מצריך ביקור אצל הווטרינר.

רעיון טוב או רע?

3 צעדים חיוניים להגיב טוב