החתול שלי עושה קקי מחוץ לארגז החול שלו: 6 סיבות אפשריות

לא משנה כמה אתה מסתכל, אתה לא מבין למה החתול שלך משתין בארגז החול שלו אבל עושה את צרכיו במקום אחר. עם זאת, נראה שהוא הבין איזה שימוש היה לו לעשות בזה! במציאות, מספר סיבות יכולות להסביר התנהגות כזו. הנה אילו!

1. בעיה רפואית

לעתים קרובות מדי, בעלי חתולים פוסלים אוטומטית כל בעיה רפואית ומעדיפים מוביל התנהגותי במקום זאת. במציאות, רבים מחלות עשוי להיות הגורם לסירוב של החתול שלך לעשות קקי בארגז החול. על אחת כמה וכמה אם זה א שינוי פתאומי. לדוגמה, בעיות מעיים יכול לדחוף את החתול שלך להקל על עצמו היכן שהוא נמצא, במיוחד בגלל זה התכווצויות שרירי בטן שמונעים ממנו לנוע.

באופן דומה, אם החתול שלך הוא עצירותהוא יכול לשלב את המלטה שלו עם א תחושה כואבת. ואם יש לו דלקת פרקים, זה יכול להיות קשה במיוחד עבורו למצוא את המיקום הנכון כדי לסלק את הצואה שלו בהמלטה שלו, במיוחד אם האחרון סגור או צר מדי.

בכל מקרה, לפני ששוקלים בעיית התנהגות, עדיף לעשות זאת לבדוק מצב בריאותי החתול שלך לוטרינר.

2. לאינסטינקט

כמה חתולים לא אוהב מתן שתן ועשיית צרכים באותו מקום. בשאלה ? אינסטינקט שמגיע אליהם מאבותיהם הפרועים ושקשה להבין אותו עד היום. עם זאת, ההנחה היא שזו דרך עבור חברינו החתוליים לעשות זאתלהרחיב את השטחים שלהם.

אם זה המקרה עם החתול שלך, הפתרון היחיד הוא לעשות זאת לקנות לו עוד המלטה, במיוחד עבור הצואה שלו. אל תניח אותו ממש ליד ארגז החול המקורי אלא רצוי בחדר אחר, או לפחות היכן שהכדור הפרוותי שלך התרגל עכשיו לקקי.

בכל מקרה, זכור כי יש צורך לפחות המלטה אחת לכל חתול !

3. הצורה או המיקום של ארגז החול

כפי שאתה יודע, בטבע, חתולים הם טורפים אבל גם טֶרֶף. מסיבה זו הם תמיד במעקב וכי הם צריכים לשלוט בכל תנועה בסביבתם.

חול חתולים
קרדיטים: ysbrandcosijn / iStock

בְּכָך, אם ארגז החול של החתול שלך סגורבהחלט ייתכן שהוא לא מרגיש בטוח מספיק לקחת את הזמן לעשות קקי. אכן, הוא לא יכול היה לראות אויב אפשרי או חתול אחר מתקרב ולכן לא היה לו זמן לברוח!

כמו כן אם המלטה שלה פתוחה אבל היא מונחת בתוך א פינת חדר, מוסתר בארון או ב רְחוֹב.

4. הניקיון של ארגז החול

על מנת לשמור על ארגז חול נקי תמיד וכדי לגרום לחתול שלכם לרצות ללכת לשם, מומלץ לעשות זאת להסיר צואה עם חפירה כל יום ו לשנות את זה לגמרי פעם או פעמיים בשבוע.

אבל אם, למרות מאמציך, החתול שלך יחליט על כך ארגז החול שלה מלוכלך מדי להפסקת הקקי שלו, הוא בהחלט יכול לקחת את החופש לעשות את צרכיו במקום אחר. במקרה זה, ייתכן שיהיה חכם לעשות זאת להוסיף המלטה שנייה בבית. המטרה? אפשרו למטורף החתול שלכם תמיד לקבל גישה לארגז חול נקי.

5. סוג המלטה

כן, יש חתולים שמעדיפים א סוג ספציפי של פסולת כשמדובר במתן שתן ועוד אחד כשמדובר בעשיית צרכים. לך תבין! בהתחשב בכך שהם מבלים יותר זמן בקקי, אולי זה יכול להסביר את הדרישה המוזרה הזו…

אז כל מה שאתה צריך לעשות הוא להציע לחתול שלך א המלטה שנייה. אבל עם מצע שונה מהראשון. ואם זה עדיין לא עובד, לך על א ארגז חול ריק. אם החתול שלך עושה בו קקי, זה פשוט שהוא לא יכול לסבול את ארגז החול כשזה מגיע לקקי. ובמקרה כזה, אנחנו ממש מצטערים בשבילך…

לידיעתך, רוב החתולים מעדיפים א פסולת רכה, חולית, ללא ריח.

6. מתח

בדיוק כמו מתן שתן, עשיית צרכים יכולה להיות דרך עבור החתול שלך לעשות זאת לסמן את הטריטוריה של האדם. ובמיוחד בזמני לחץ.

אז, אם הוא פתאום מתחיל לעשות קקי על הרצפה בעקבות א שינוי בסביבתו (מעבר דירה, הגעת חיה חדשה וכו'), סביר להניח שזה רק זמניבזמן שהוא מסתגל למצב החדש הזה.

יתר על כן, אם החתול שלך חווה א חוויה מפחידהכמו רעש חזק, כשהוא היה בתהליך של קקי בארגז החול שלה, ייתכן שהוא קשר את הזמן והמקום הזה למשהו מלחיץ. לפיכך, הוא יטה להימנע מביצוע השליחות הגדולה בארגז החול שלו.

6 דרכים להגן על עצמך מפני חתול אגרסיבי – wikiHow

רעיון טוב או רע?