הביקור הראשון של חתלתול אצל הווטרינר: מה שאתה צריך לדעת

לאחר אימוץ חתול או חתלתול, חשוב לקחת אותו לווטרינר. ואכן, אם זה עתה בירכתם על כדור פרווה קטן, עדיף לוודא שהכל בסדר. בנוסף, כמו אצל חתולים בוגרים, לקטנטנים יש צרכים ספציפיים שאסור להתעלם מהם.

למה לקחת את החתלתול שלך לווטרינר?

הביקור אצל א איש מקצוע בתחום בריאות בעלי חיים הוא חיוני להבטיח את שלומו של בן לוויתו הצעיר. יתר על כן, אם כבר יש לך חיות אחרות, אתה לא צריך התושבים החדשים מעבירים מחלות מסוימות. הווטרינר יהיה שם כדי להימנע מכך ולענות על כל השאלות שלך.

זה נורמלי שהחתלתול שלך יהיה קצת מודאג כשהתאריך מתקרב. כדי להרגיע אותו, אתה יכול לרסס קצת תרסיס ולריאן. מפזרים אלו זמינים במרפאות ולעיתים יעילים בהרגעת בעלי חיים לחוצים.

חתלתול ישן על המיטה
קרדיט: איימי חן / Unsplash

הביקור הראשון

זה מומלץ להביא את בעל החיים שלו 48/72 שעות לאחר האימוץ ואין גיל ספציפי שאפשר להשמיע את זה. כך תוכל לדעת במהירות את הבעיות הבריאותיות השונות האפשריות של החתלתול שלך.

אולי לא תוכל לקחת את זה כל כך מהר. במקרה זה, אל תיבהל. למעשה, אתה רק צריך לבודד את בן לוויה החדש שלך ולהתקין את כל מה שהוא צריך בחלל גדול ששמור לו בהחלט. שלב ההסגר הזה חשוב ביותר כדי למנוע מהחתלתול שלך להעביר וירוסים/טפילים פוטנציאליים לבעלי חיים אחרים שכבר קיימים. יתר על כן, זה יאפשר לו להכיר בהדרגה עם הסביבה שלה ולהסתגל אליה.

מה להביא

לפני היציאה, ודא שלקחת את הדרוש:

  • ארגז הובלה מְעוּבָּד
  • תיק הבריאות שלו ודרכון אם יש
  • המסמכים שקיבלו המגדל או המקלט (היו מודעים לחיסונים ולטיפולים שכבר בוצעו)

בהתחלה, בהחלט ייתכן שעוזר וטרינרי מומחה יבקש ממך אחרת מידע על החתלתול שלך כדי לשמור אותו בקובץ. לאחר מכן הוא יצטרך את שמו, הגזע, המעיל, הגיל שלו (זה יכול להיות משוער), המין ומספר השבב/קעקוע שלו אם כבר מזוהה.

חתלתול בארגז הובלה
קרדיטים: Serhii Sleihel/iStock

איך הבחינה מתקדמת?

במהלך הייעוץ יעשה הוטרינר לבדוק את החתלתול שלךכלומר: להקשיב ללבו, להסתכל בעיניו, באוזניו, בפיו, במעילו, לבדוק את המוטוריקה שלו, להרגיש אותו וכו'. לאחר מכן הוא יבצע את החיסונים אם הם לא מעודכנים ויזהה אותו אם זה לא נעשה כבר. בנוסף, בזמן התור עליך להודיע הווטרינר של כל דאגותיך. כמו כן, אם הוא הקיא, היה שלשול או כל דבר אחר, חשוב לציין זאת. לאחר מכן, הווטרינר יבצע בדיקה מעמיקה יותר במידת הצורך. הביקור הראשון הזה נמשך בממוצע 30 דקות. לכן יש מספיק זמן כדי שההסברים יהיו ברורים ושלא יהיו יותר שאלות לאחר מכן.

יתר על כן, יכול להיות שאלה של עיקור במהלך התייעצות זו. זה נעשה בדרך כלל בסביבות 6 חודשים. למרות זאת, הכל תלוי במשקל ובאבולוציה של החתלתול. אם בגיל 6 חודשים הוא עדיין קטן ושברירי, בהחלט יהיה צורך לדחות את הניתוח עד שהוא יהיה קצת יותר מבוגר וחזק.

חתלתול אצל הוטרינר
קרדיט: דינה דמוצבה/iStock

טיפולים

החתלתול שלך עשוי להזדקק לטיפול אם היא חולה או יש לה טפילים. בְּכָך, חשוב לעקוב אחר ההוראות שנקבע בקפידה. יתר על כן, ללא קשר לגיל, על הטום הקטן שלך להיות מוגן מפני תולעים, פרעושים, קרציות וכו'.. לבסוף, אם הווטרינר נותן לך מרשם, שמור על זה בטוח לפעמים הבאות.

טיפים נוספים

במהלך הפגישה שלך, אל תהססו לשאול את כל השאלות שאתה רוצה על החתלתול שלך. לאחר מכן, חשוב לקיים מעקב קבוע לבריאותו הטובה של בעל החיים שלך. יתר על כן, כאשר החתול הקטן שלך מתנהג מוזרא כאבי אוזנייםלשיניים, או איפשהו, אל תחכה להתקשר לוטרינר.

חתלתול רגוע
קרדיטים: Onur Binay/Unsplash

הייתם מבינים את זה, בדיקה ראשונה זו חיונית עבור החתלתול שלך! זה יאפשר לו להיות בריא, לעבור מניפולציות ולהתרגל לסביבה הרפואית. בנוסף, יהיה לך התשובות לכל השאלות שלך ישירות הודות לאיש מקצוע. לכן הביקור הזה מועיל גם לך וגם לחיה הקטנה שלך!

מדוע חתולים בדרך כלל לא אוהבים שנוגעים בכפותיהם?

5 דוגמאות לדברים שאסור לעשות למען רווחת החתול שלך