האם לחתול שלי יש אסטמה?

מחלה חשוכת מרפא ולא ידועה בקרב חברינו החתוליים, אסתמה בכל זאת משפיעה על בין 1 ל-5% מהחתולים. אם אתה חושד שחיית המחמד שלך סובלת מהתקף אסטמה, נסה לראות אם יש לו את התסמינים המתוארים במאמר זה.

1. יש לו קשיי נשימה

הסימפטום הברור של התקף אסטמה בחתולים הוא, כמו בבני אדם, קשיי נשימה. יתר על כן, הנשימה שלו היא בדרך כלל מהירה וצפצופים.

שימו לב שלחתול אסטמטי עלולים להיות קשיי נשימה גם לאחר פעילות גופנית, או אפילו במהלך השינה.

טוב לדעת : בזמן מנוחה, חתול נושם בדרך כלל 24 עד 30 נשימות בדקה. מעבר ל-40 נשימות בדקה, התייעצות עם הווטרינר חיונית.

2. הוא נושם בפה פתוח

כדי לנשום, החתול שלך צריך להשאיר את הפה פתוח? זהו אחד התסמינים של אסתמה. במקרה זה, ייתכן שתוכל גם לראות כי השפתיים והחניכיים שלו לובשות א צבע כחול.

3. הוא מאמץ יציבה אופיינית

חתול עם התקף אסטמה מאמץ עמדה שניתן לזהות בקלות: הוא כופף, כתפיו כפופות, גופו כפוף לרצפה וצווארו מתוח.

4. יש לו שיעול מתמשך

אם לחתול שלך יש שיעול מתמשך ובחילות, כאילו הוא עומד לגרש כדור שיער, ייתכן שיש לו אסטמה. השיעול יכול להיות כרוני ובעוצמה נמוכה, אך הוא יכול להתבטא גם בצורה של התקפי נשימה חריפים. ייתכן אפילו שתבחין בנוכחות של א ריר מוקצף כשהחתול שלך משתעל.

5. יש לו גרגור בגרון

צלילי הגרגור שאתה שומע בגרונו של החתול שלך עשויים להיות קשורים לאסתמה, וכך גם א בליעה מוגברת.

כדי לעזור לך להבדיל בין התקף אסטמה לשיעול כדורי שיער, הנה סרטון של חתול באמצע התקף:

איך להגיב להתקף אסטמה?

אם שמתם לב לאחד או יותר מהתסמינים שתוארו לעיל אצל החתול שלכם, כדאי ללכת לוטרינר דחוף. ואכן, אם התקף אסטמה לא יטופל במהירות, עלולות להיות לכך השלכות חמורות על בריאות החתול שלכם, אפילו להיות קטלניות עבורו. היזהר, במהלך הנסיעה, וודא שלחתול שלך יש אוורור טוב והוא קריר!

לאחר שאובחנה אסתמה של בן לוויה הקטן שלך, הווטרינר יכול לרשום תרופות שיאפשרו לך להתמודד עם ההתקפים הבאים, בין אם קורטיקוסטרואידים או מרחיבי סימפונות.

מה גורם לאסטמה אצל חתולים?

זה מודה על ידי ה קהילה מדעית שאסתמה חתולית היא הנגרם על ידי אלרגיות. מסיבה זו, מומלץ מאוד להפחית את הסיכון לאלרגיות על ידי סילוק מסביבת החיה כמה שיותר אלרגנים פוטנציאליים. ברור שזה אומר אסור לעשן בתוך הבית, אין להשתמש בבשמים, דאודורנטים או מוצרי אירוסול, להסיר שטיחים ושטיחים או לבחור מצעים לא מבושמים שאינם מייצרים אבק.

כדי לנסות לברר לאילו אלרגנים החתול שלכם רגיש, אל תהססו רשום את כל התקפי האסתמה ביומן הוא עושה, מציין את התאריך, השעה וחומרת המשבר. בדרך זו, ייתכן שתוכל לדעת אם עונות השנה או גורמים סביבתיים מסוימים הם טריגרים לאסטמה שלו.

כמה זמן זה נמשך ?

17 תמונות של חתולים במקומות יוצאי דופן!