האם החתול שלך משתגע לעתים קרובות? בגלל זה!

האם החתול שלך פתאום מתחיל לרוץ ולקפוץ בכל הבית, כאילו רודף אחרי טרף בלתי נראה? לפעמים הוא אפילו תוקף באכזריות את הידיים או הרגליים שלך, כאילו הוא דיבוק בידי השטן עצמו? אנו קוראים לתופעה הזו רבע שעה של טירוף, או זומי, והיא נפוצה למדי בקרב חברינו החתוליים. הסברים.

דרך לשחרר אנרגיה

חתולים הם לרוב קורבנות של מכת טירוף כשהשמש שוקעת או זורחת. ואכן, במיוחד בסופו של יום, זה הרגע שבו את כל האנרגיה שהם צברו במהלך היום מבקש להשתחרר. לאחר מכן הם הופכים בלתי נשלט : הם רצים לכל הכיוונים, קופצים מרהיט לרהיט, מטפסים על הווילונות, עוצרים ואז מתחילים שוב… ואז, פתאום, הם חוזרים להיות "נורמליים", כאילו כלום לא קרה.

לפיכך, זה יותר במיוחד ה חתולים צעיריםאותם חתולים שחיים בדירות ואלה שלרוב לבד שמאמצים את ההתנהגות המוזרה הזו. כלומר, מי שכפוף לא חוסר פעילות !

אכן, חתולים הם טורפים שתמיד היו להם הרגל של ציד אחר מזון. והפעילות הזו דרשה הרבה אנרגיה. עם זאת, כעת, החיים של חברינו החתוליים מוגבלים לעתים קרובות לאכילה ללא צורך להתאמץ ולישון.

איך להגיב?

אם לחתול שלך יש לעתים קרובות חמש עשרה דקות של טירוף, זה אומר שיש לו צריך להיות מגורה יותר על בסיס יומי. בין אם פיזית או אינטלקטואלית. לפיכך, תצטרך להגדיל את זמן המשחק שאתה מקדיש לזה כל יום. זה כדי לאפשר לו לְהִתְפַּרֵק מספיק.

כמו כן, שקול לרהט את הפנים שלך כדי לאפשר לחתול שלך להעסיק את עצמו במהלך היעדרותך. למשל, להתקין מדפים גבוהים, להשקיע בעמוד גירוד ועץ חתול, לתלות צעצועים תלויים על ידיות הדלת וכו'.

רצח בצ'אט
קרדיטים: Iurii Garmash / iStock

אבל מעל הכל, אל תנזוף בחתול שלך, גם אם הוא מתחיל לשרוט את הווילונות שלך בפראות או להפיל חפצים בדרכו! לְמַעֲשֶׂה, הוא רק מציית לאינסטינקט שלו ולא יבין למה ינזפו בו. במיוחד שאם אתה חושב על זה, זו קצת אשמתך אם הוא מתנהג ככה…

מה אם זו הייתה בעיה אמיתית?

אם החתול שלך משתגע פתאום כאשר הוא מעולם לא עשה זאת קודם לכן, יכול להיות שזה בגלל שהוא במתח עז. לרוץ כמו מטורף לכמה דקות היא לכן הדרך שלולהיפטר מכל החרדה אשר מכרסם בו. זה יכול להיגרם במיוחד במהלך מעבר דירה, הגעת בעל חיים חדש לבית או שינוי בשגרה.

במקרה זה, אל תיבהל, רק הקפד לעשות זאת לתת לזה קצת יותר תשומת לב מהרגיל כדי לאבטח אותו. ברגע שהוא יקבל את הסביבה החדשה שלו, הכל אמור לחזור לקדמותו.

עם זאת, אם התנהגות זו לא נפסקת, ייתכן שתצטרך לשקול א בעיה רפואית. אכן, תנאים מסוימים יכולים לגרום לחתולים להשתגע. זה קורה במיוחד עם פעילות יתר של בלוטת התריס, אלרגיות ומחלות עור, נגיעות פרעושים ואפילו עיוורון וחירשות.

האם צריך להפריד בין קערות האוכל והמים?

המזונות והמוצרים של חיי היומיום שלנו רעילים לחתולים