האם החתול שלי אוהב אותי רק בגלל שאני מאכיל אותו?

לחתולים יש מוניטין של בעלי חיים אופורטוניסטיים שמסכימים להישאר עם בני האדם שלהם רק בגלל שהם מאכילים אותם. אבל האם זה באמת המצב? כשאתה חוזר הביתה אחרי יום עבודה קשה והחתול שלך מטריד אותך כדי להאכיל אותו, אתה אומר לעצמך שכן. אבל במציאות, החברים החתוליים שלנו לא מתעניינים רק ביכולת שלנו לקיים את עצמם.

חתולים מעדיפים את חברת הבעלים שלהם על פני מזון.

זה עכשיו הוכח מדעית, חתולים מעדיפים אינטראקציות עם בני אדם על פני מזון. וכל בעלי החתולים (או כמעט) יכולים לאשר זאת. ואכן, מלבד כמה חתולים שרק מתכבדים ללכת הביתה לאכול, רוב חתולי הבית יצרו קשר חזק עם בעליהם.

זה פשוט מאוד, חתולים מוצאים בבני אדם תכונות רבות החיוניות להישרדותם ולרווחתם בדיוק כמו שהאכלו אותם:

  • חיבה : למרות אמונות פופולריות שמתארות חתולים כחיות מרוחקות, הם דווקא אוהבים להתכרבל. ולמי שלא מעריך מגע, הם עדיין אוהבים לבלות עם האדם שלהם.
  • הֲגָנָה : גם חתולים מוצאים אצל אדוניהם תחושת ביטחון המאפשרת להם להרגיש רגועים. ואכן, מלבד מחסה המגן עליהם מפני טורפים ופגעי מזג האוויר, נוכחות בעליהם גם עוזרת להרגיע אותם. עם זאת, אנו יודעים עד כמה חתולים לחוצים (מה שקשור כמובן לערנות היתר שלהם: ברעש הקטן ביותר או תנועה חשודה, הם חייבים להיות מוכנים להתחמק).
  • אורח חיים : בנוסף להתקשרות הבלתי ניתנת להכחשה שיש להם לאדוניהם, חתולים מעריכים שהאחרונים מביאים להם שגרת חיים מסוימת. ומסיבה טובה, החברים החתוליים שלנו אוהבים לחיות בצורה מוסדרת (להתעורר באותה שעה כל יום, לקבל זמני ארוחות קבועים וכו').
ללטף חתול ארוך שיער
קרדיטים: iStock / קונסטנטין אקסנוב

אובססיה לאוכל, בעיה נפוצה

גם אם יש לך הרושם שהחתול שלך חי רק עבור המחית שאתה נותן לו כל יום, תהיו בטוחים שזה לא המקרה. בניגוד, בעיות בריאותיות או התנהגותיות מסוימות עשוי להסביר אובססיה כזו לאוכל.

לפיכך, מחלות כמו סוכרת, יתר פעילות בלוטת התריס או אפילו תולעים יכולות להסביר מדוע החתול שלך אף פעם לא מרוצה. בדיוק כמו ה חסרים תזונתיים. למעשה, בכל ספק, עדיף לבצע בדיקה אצל הווטרינר.

כְּמוֹ כֵן, מתח, שעמום או דיכאון יכול לגרום לחתול שלך לחשוב רק על אוכל. אבל, כמו אצלנו בני האדם, אכילה נוטה להרגיע חרדות – לפחות לזמן קצר. כדי להימנע מכך, הקפידו לבטל כל גורם סטרס בזמן הארוחות ובעיקר לשחק עם החתול מספר פעמים ביום!

מה לעשות כדי לעודד אותו לאכול?

איך להיפטר ממנו לצמיתות?