את הרפלקסים הנכונים שיש!

בקיץ, הימנופטרה (צרעות, דבורים, צרעות, דבורי בומבוס וכו') בחוץ, וזה בעצם חדשות טובות מאוד. כן, החרקים הקטנים האלה ממלאים תפקיד חיוני במגוון הביולוגי! אבל למרבה הצער, יש להם עוקץ ולכן יכולים, כשמפריעים להם, לעקוץ אותנו אבל גם את החברים החתוליים שלנו. הנה איך להגיב אם החתול שלך ננשך על ידי אחת מהחיות המעופפות האלה.

טוב לדעת : צרעות וצרעות לא מאבדות את העוקץ שלהן כשהן עוקצות, בניגוד לדבורים ודבורי בומבוס. לכן הם יכולים לנשוך חתול מספר פעמים ברציפות.

1. אתר את מקום העוקץ

דבר ראשון: לאתר את האזור הפגוע. זה יכול להיות קשה במיוחד, במיוחד אם לא ראית את החתול שלך ננשך. ואם הוא שעיר מאוד, זה אפילו יותר גרוע!

עם זאת, כאשר חתול נעקץ על ידי צרעה או דבורה, זה עדיין מופיע כמה סימנים ברורים : צליעה (לרוב, העקיצות מתרחשות ברגליים בגלל שהחיה דרכה על הצרעה), חלק נפוח וכואב בגוף שלה (בדרך כלל הלוע או האוזניים בגלל שהחתול ניסה לתפוס את הצרעה), נטייה ללקק את כפותיהם או לשפשף את פניהם בכפותיהם.

שימו לב שאם הנשיכה התרחשה בפה או בגרון או אם החתול שלכם נפגע מנשיכות מרובות, יש צורך להתייעץ עם וטרינר חירום.

2. במידת הצורך מסירים את העוקץ

קורה, במיוחד במקרה של עקיצת דבורה, שהעוקץ נתקע במקום העקיצה. עדיף לבדוק שזה לא המקרה (היזהרו, עוקץ יכול להיות קטן מאוד, אז תסתכלו היטב!).

אם אתה רואה שהעוקץ עדיין נטוע בעוקץ, אל תבזבז שנייה ו הסר אותו בעדינות באמצעות פינצטה. אבל היזהר לא לדחוס את האחרון, זה יכול שוב לשחרר ארס לגוף החתול שלך. ליתר בטיחות, עדיף להיות שניים במהלך המניפולציה הזו, אחד שמסיר את העוקץ והשני שמחזיק את החתול בחוזקה.

שימו לב שאתם יכולים גם להשתמש בקצה כרטיס האשראי כדי לדחוף בעדינות את העוקץ אל פני העור, מבלי להסתכן בצביטה.

3. שמים קוביות קרח על הביס

על מנת למנוע מהאזור הננשך להתנפח יתר על המידה, אך גם להפחית כאבים, מניחים א חבילת קרח במגבת או מטלית נקייה מעל הביס.

החתול שלכם כנראה לא יעזוב אותו, אבל אל תהססו להחזיק אותו במקום לכמה דקות, זה לטובתו.

חתול צרעה
קרדיטים: iStock / SetsukoN

4. חיטוי

כמו כל עוקץ או פצע, זה חייב להיות מְחוּטָא. לשם כך, השתמשו בגזה סטרילית ובמוצר אנטיספטי המתאים לחברינו החתוליים.

זה אידיאלי להשתמש ב מוצר חיטוי שתוכנן במיוחד עבור חתולים. אבל אם אין לכם בהישג יד, בחרו במוצר שאינו צורב, כמו בטדין. ניתן גם למרוח משחה סמיכה של סודה לשתייה (דרגת מזון) ומים על מקום העקיצה.

5. מעקב אחר בעל החיים

עקיצת Hymenoptera יכולה לגרום לאלרגיות בחתולים. יתרה מכך, ככל שחתול ננשך יותר בחייו, כך הוא יהיה רגיש יותר לארס ולכן צפוי לפתח אלרגיה. לכן מומלץ לעקוב מקרוב אחר החתול שלך עד 24 שעות לאחר הנשיכה.

אולם, ה תסמינים של תגובה אלרגית לארס צרעות או דבורים לרוב מופיעים רק כמה דקות לאחר עקיצת החרקים. הם מתאפיינים בבצקת ברמת הנשיכה, כתמים אדומים הקשורים לגרד חמור, שלשולים, הקאות או, אפילו יותר מרשים, בצקת בולטת מאוד בגובה הראש (המכונה בצקת Quincke).

במקרים החמורים ביותר, א הלם אנפילקטי יכול אפילו להתקיים. לאחר מכן החיה מדוכאת מאוד, היא מתקשה לנשום והריריות שלה מחווירות. במקרה זה, מדובר במצב חירום מסכן חיים.

החתול שלך כועס עליך? איך להסביר את זה?

רעיון טוב או רע?