איך למנוע מהחתול שלך לברוח?

החתול הוא סוג של בעל חיים המתאפיין בטעם שלו לעצמאות, חופש ובדידות. הוא אוהב ללכת לכל מקום מסיבות שונות, ללכת הלוך ושוב בטריטוריה שהוא עצמו קבע. אבל קשה לנעול אותו בחלל קטן. בשלב מסוים, במיוחד בזמן החום, החתול שלך יוצא מחוץ לאזור הרגיל שלו. הוא עשוי גם להיעדר לכמה ימים מסיבות אחרות. למרות הכל, לברוח זה לא פתולוגי. עם זאת, יש צורך לדעת כיצד להגיב לאחר מצב כזה כדי למנוע את הבעיה.

מה גורם לחתולים לברוח?

סיבות רבות יכולות לגרום לחתלתול שלך לעשות אסקפדות חוזרות ונשנות ולהיעלם מעת לעת, תוך סיכון שלפעמים להיות מדאיג. כדי להיות מסוגל להימנע ממצבים אלו, עליך להבין תחילה את התנהגותו.

הרצון להתרבות

הסיבה השכיחה ביותר לחתול לברוח קשורה לאינסטינקטים הרבייה שלו ולנוכחות של נקבה אחת או יותר בחום סביבו. מצב זה הוא בלתי נמנע בתנאי שבן לוויה הקטן שלך אינו מסורס. גברים הם לא היחידים שנפגעו. גם חתולים בחום בורחים כדי להזדווג. בסוף ההיריון הם מתחבאים לכמה ימים כדי ללדת.

הרחב את אזור הציד שלך

חתול קשור מאוד לטריטוריה שהוא תוחם את עצמו. גם אם הוא ניזון היטב, בעל החיים הזה נשאר טורף, שמוכן כל הזמן לצאת לציד. לפעמים החתול שלך מרגיש צורך להרחיב את ההיקף הזה כדי להיעלם. זה טבעו ללכת לחפש טרף חדש כדי להגיש לו ארוחות קטנות.

נע

נסיבות אלו עדיין קשורות לאינסטינקט הטריטוריאלי של בן לוויתך. למעשה, הבריחה נפוצה מאוד לאחר החלפת מגורים, מה שבמקביל מעודד חתולים להתמקם במקום חדש. זה לא נדיר שחיית המחמד שלך רוצה לחזור ליסודות מסיבות שונות, כמו נוכחות של חתול אחר בטריטוריה החדשה הזו. המצב הזה הוא המציק ביותר שכן הוא מסתכן ללכת לאיבוד בסביבתו החדשה, שבה הוא עדיין לא מוכר. לפעמים קשה מאוד להתאקלם בבית החדש.

בית המגורים הכפול

כמובן שאתה מקלקל את חיית המחמד שלך, אבל לא חסרים שכנים נדיבים מדי. מישהו מאכיל אותו בקביעות בקצה החלון שלו, מחבק אותו או מלטף אותו מדי פעם, קצת כמו המשפחה השנייה שלו. עם הזמן, החתול שלך יתרגל לזה.

איך למנוע מחתול לברוח?

החתול שלך לא מודע לסכנה של ההרפתקה הזו, אבל אתה מבין אותה היטב. הוא מסתכן בדריסת רכב, בשוד או במחלות. שיטות שונות זמינות כדי לאפשר לחתלתול שלך לברוח כמה שפחות או להסתובב בבטחה.

לעקר את החתול

אפשרות זו מאפשרת לך להגביל את הדחף הבלתי ניתן לעמוד בפניו של החתול שלך להצטרף לבן זוגו, אך גם את רצונו להילחם. זה נוח יותר מ 6 או 8 חודשים. מעוקר, החתול הקטן שלך נשאר יותר כמו גוף בית. ככזה, אתה כבר לא צריך לנעול אותו בבית שלך.

כמה אמצעי זהירות בעת מעבר דירה

כאשר אתם עוברים דירה, עדיף לעזור לבעל החיים להתאקלם לביתו החדש על ידי שמירה על ציוני הדרך שלו ככל האפשר כמו ארגז החול, הקערה, הצעצועים שלו וכו'. זה יהיה אפילו טוב יותר אם יש לו עץ חתול או רהיט עליו הוא היה משחק. במקרה שהחתלתול שלך מפגין התנהגות יוצאת דופן, אל תהססו לפזר באופן קבוע פרומונים מרגיעים במקומות אסטרטגיים מסוימים.

תחמו את הטריטוריה המוקדשת לחתול שלכם

מהקטן בחתול עדיף להתקין גדר נגד פוגה כדי למנוע ממנו לחצות את הגבולות. דגמים שונים אפשריים כמו הגדר האלקטרונית, עבודה עם חוט אנטנה וצווארון אלקטרוני. החוט הקבור הזה פולט גלים שהקולר לוכד ומצפצף כאשר החיה מתקרבת לגבול.

אמצעים נוספים אחרים

כאשר אתה בעל חתול, זיהוי הוא אחד מאמצעי האבטחה המועדפים. באמצעות שבב אלקטרוני או קעקוע, זה מקל למצוא את חיית המחמד שלך במקרה של בריחה. אם כבר מדברים על זיהוי, א צווארון חתול מותאם אישית או מדליה יש צורך גם לסמן את שמו ואת פרטי הקשר שלך, במיוחד את מספר הטלפון. השוק שופע בדגמים מתכווננים, הניתנים להתאמה אישית, נגד פוגה וגם נגד חניקה כדי להגן על הטורפים היקרים שלך מפני סכנות חיצוניות. זהו אביזר מאוד פרקטי כך שכל אחד יכול ליצור איתך קשר מיד כשהוא רואה את החתול שלך משוטט ברחוב או בכל מקום. החיה תוחזר הביתה בריא ושלם. בנוסף, המוצרים העיצוביים והשיקים יותר נותנים לו מראה סופר נחמד.

מהם היתרונות של קרוקט חרקים?

התמקד ב-4 בעיות עור בחתולים