איך לטפל בחתול גוסס או זקן?

החתולים שלנו הם בני לוויה שלנו במשך שנים רבות. כמונו, הם מזדקנים וזקוקים לטיפול מיוחד במהלך חייהם באופן קבוע. כבעלים, החובה שלנו היא לתת להם אהבה ותשומת לב לאורך כל הדרך. אז הנה כמה טיפים להקל על שלוות הנפש של החתול שלך במהלך שנותיו האחרונות או כשהוא גוסס.

רוֹגַע

העצה הראשונה להגיש בקשה היא ממנו ליצור פינה שקטה משלו. האידיאל הוא להשאיר אותו במקום בו הוא מרגיש בטוחלהימנע משינויים סביבתיים. חתולים מבוגרים לא מסתובבים הרבה, לכן חשוב שיהיה להם הכל בקרבת מקום כדי שיוכלו לא להתיש את עצמם כדי להגיע לקערות שלהם או לארגז החול שלהם. עם זאת, גם אלה לא צריכים להיות דבוקים לאף שלהם. לְמַעֲשֶׂה, עדיין יש צורך שהחיה שלך תפעיל מינימום על מנת להמשיך ולגרום לשרירים שלו לעבוד (אלא אם הוטרינר הוגדר נגדו).

לסיכום, כדור השיער שלך צריך להרגיש טוב, עם דרך חיים קלה! אתה תבין את זה כך: רוגע ושלווה חיוניים. כמו כן, לעולם אל תכריח אותו לעשות משהו שהוא לא רוצה לעשות כמו: לשחק, להסתובב, להצחצח וכו'.

שמש שוכבת מרכבה
קרדיט: krblokhin/iStock

טיפול וטרינרי טוב

מעקב וטרינרי טוב חיוני לחתולים מבוגרים, מכיוון שהם שבירים יותר. לכן חיוני להיות מודעים לכך ולפעול נכון בהתאם לצרכיהם. בעלי חיים מסוימים יכולים לפתח מחלות הקשורות לגיל מבוגר ו לכן דורשים פגישות רפואיות תכופות יותר. עם זאת, פנייה לאיש מקצוע בתחום בריאות בעלי חיים אינה שמורה לחתולים זקנים. זה אכן כך חשוב לאורך חיי החתולוזאת מגיל צעיר.

תזונה מתאימה

בגיל מבוגר, ייתכן שלחלק מהחתולים אין שיניים כלל או שיש להם בעיות באכילה. בְּכָך, תזונה מותאמת ומיוחדת כי החתול הקטן שלך חיוני. אם אין לו דאגה מיוחדת, העדיפו כוסות/פאטה לחתולים מבוגרים (בכירים) כדי שיקבל את כל אבות המזון שהוא צריך.

אוכל חתול
קרדיטים: vladans/iStock

שימו לב לתרופות

אם החתול שלך גוסס או זקוק לטיפול מיוחד, זה כן חיוני להזמין לטיפול. נסו לרשום על לוח שנה/מחברת מה יש לעשות או לתת כדי שלעולם לא תשכחו כלום. אחרת, אל תלך לקנות את הסמים ברגע האחרון, תמיד תכננו מעט זמן לפני סיום הטסיות כדי להיות בטוח לקבל אותן בזמן אצל הווטרינר. לְמַעֲשֶׂה, לפעמים אתה צריך להזמין מוצרים מסוימים כי הם לא במלאי. יתר על כן, באשר לנו בבית המרקחת, זה חיוני להביא ולשמור מרשמים הקשורים לטיפולים של החתול שלך (אלה יתבקשו בדרך כלל בכל פעם).

חתול שוכב בחוץ
קרדיטים: Makovsvet/iStock

הרבה אהבה וזמן בשבילו

ברור, העצה הזו חשובה מאוד ו לעולם לא להזניח! לעתים קרובות הם נהנים מחברתנו ו האהבה שאנו יכולים להעניק להם. כאשר חתול זקן או גוסס, הרוך שלנו כלפיהם נחשב על אחת כמה וכמה . לכן זה חיוני על המורל שלהםשאנחנו לוקחים זמן עבורם. אל תהססו ללכת לראות אותם, לדבר איתם, לחבק אותם, תוך כיבוד הצורך שלהם בשלווה.

כל מה שאתה צריך לדעת עבור החתול שלך

6 הרגלי אכילה שכדאי לשנות עכשיו!