איך להיפטר ממנו לצמיתות?

אנו נוטים לחשוב שפרעושים משתוללים רק בימי שמש. לא, הם נוכחים כל השנה ולכן יכולים לתקוף את החתול שלך בכל עונה, כולל בחורף. למרבה המזל, יש דרך להיפטר ממנו לצמיתות: מניעה!

כלל הזהב: פנקו את החתול שלכם כל השנה!

גם אם לחתול שלך אין פרעושים, חיוני לתת טיפול נגד פרעושים (וגם נגד קרציות בו זמנית), וזה באופן קבוע מאוד. הקביעות תלויה כמובן בטיפול הנבחר. חלק מהטיפולים יעילים לכמה ימים, אחרים לחודש, אחרים למספר חודשים.

כמובן, גם חתולים בבית יש לטפל בהדברה. ומסיבה טובה, הם עלולים להיות מזוהמים בדרכים שונות: יציאה לוטרינר, ביקור של קרוב משפחה שמביא בלי ידיעה פרעושים על הבגדים, מפגש עם חיה אחרת וכו'.

באיזה טיפול לבחור?

הכל תלוי במה שהחתול שלך סובל הכי הרבה. אז יש לך את הבחירה בין:

  • פיפטות : הם פועלים בדרך כלל חודש עד חודשיים נגד פרעושים. מצד שני, הם יכולים להיות קשים ליישום אם החתול שלך לא יכול לסבול את הריח והולך להתחבא כשהפיפטה בקושי נראית לעין. עם זאת, זה הטיפול שאנו ממליצים עליו ביותר, בשל יעילותו וקלות השימוש שלו.
  • טאבלטים : הם יעילים למשך כחודש ומומלצים במיוחד במקרה של זיהום, כלומר אם הפרעושים כבר מבוססים היטב על החתול שלך. עם זאת, מתן טבליה לחתול יכול להיות מסובך במיוחד. בנוסף, הם מאוד לא מומלצים עבור חתולים הסובלים ממחלת כליות או כבד.
  • התרסיסים : הפעולה שלהם היא בדרך כלל קצרה, כמה ימים לכל היותר. לכן יש צורך לחדש באופן קבוע את השימוש בהם. בנוסף, יעילותם תלויה גם בגורמים רבים נוספים: מזג האוויר (אם יורד גשם למשל והחתול ספוג), פעילות החתול (אם הוא מתגלגל בבוץ)…
  • שרשראות : יעילותם נגד פרעושים יכולה להימשך עד מספר חודשים. עם זאת, השימוש בהם לא ממש מומלץ מהסיבה הפשוטה והטובה שלגרום לחתול שלכם ללבוש קולר יכול להיות מסוכן מאוד עבור האחרון. למידע נוסף, אל תהססו לקרוא את המאמר שלנו בנושא.

טוב לדעת : גם אם מוצרים טבעיים פופולריים יותר ויותר, דעו שרק אנטי-טפילים כביכול "כימיים" יעילים באמת נגד טפילים בחתולים.

צ'אט פיפטה נגד puces
קרדיטים: iStock / Sergiy Akhundov

שים לב גם שהטיפול נגד פרעושים של החתול שלך צריך להיות מתאים לגילו ולמשקלו. בכל ספק, אל תהססו לפנות לייעוץ מהווטרינר, רוֹקֵחַ או ספק חנות חיות. בנוסף, הקפד לעשות זאת לעולם אל תיתן תרופות נגד פרעושים לכלב לחתול שלךזה יכול להיות קטלני עבורו!

הטריק לדעת כדי למנוע החזרת פרעושים

לאחר שהחתול שלך עבר טיפול נגד פרעושים (כמו גם שאר חיות המחמד בבית), העבודה שלך עדיין לא הסתיימה. למעשה, אנחנו חייבים עכשיו נקה היטב את הפנים שלך כדי למנוע מהפרעושים להופיע מחדש. ומסיבה טובה, ברגע שהטפילים האלה חדרו לסביבה שלכם, הנקבות שלהם יכולות להטיל עד 50 ביצים ביום.

כדי למנוע הדבקה חוזרת, שואב את כל הטקסטיל שלך (שטיח, מזרון, ספה, שטיח, כריות, שמיכות, עץ חתול…). ואם אפשר, הכניסו אותם למכונת הכביסה ב-60 מעלות צלזיוס. כמו כן, הקפד לשאוב את כל הפינות, כולל לוחות בסיס, תחתית ארון או חריצים ברצפה. לאחר מכן השלך מיד את שקית הוואקום לפח אשפה חיצוני.

בקיצור, הבנתם, אם אתם מבחינים בפרעושים בחתול שלכם, אז תצטרכו לעשות ניקיון אביבי גדול!

האם החתול שלי אוהב אותי רק בגלל שאני מאכיל אותו?

5 רעיונות נהדרים עבור החתול שלך לשחק לבד