איך לגרום להם לחיות ביחד בבטחה?

החיים עם דגים וחתולים יכולים לפעמים להיות קשים. בעוד שחתולים מסוימים יתעלמו באופן מלכותי מהאקווריום בטריטוריה שלהם, לאחרים יהיה רק ​​רצון אחד: לדוג! אם החתול שלך הוא אחד מאותם פשפשים קטנים שיש להם רק אובססיה אחת, לתפוס דגים, הנה כמה טיפים לכולם לחיות ביחד בבטחה.

1. הרחיקו את האקווריום

הבעיה עם חתול היא שקשה מאוד להניח חפצים מחוץ להישג ידם. ומסיבה טובה, גם אם תשימו חפצים גבוה, הוא תמיד ימצא דרך לטפס על הרהיטים כדי להגיע למטרה שלו.

לכן, אנו ממליצים לך לא רק להעביר את האקווריום שלך למיקום מוגבה, אלא גם להבטיח זאת לחסום את הדרך לחתול שלך כדי למנוע ממנו לטפס אליו. לשם כך, אל תחזיק רהיטים בקרבת מקום כדי למנוע מהחתול שלך להשתמש בו כדי לטפס. עם זאת, אם אין לכם ברירה, אל תהססו להציב מכשולים על הרהיטים, כמו ספרים למשל.

כמו כן, אם יש לכם אפשרות, מקמו את האקווריום בחדר סגור בו החתול שלכם לא יכול להיכנס.

2. מייצב ל'אקווריום

כשיש לך חתול ודגים, הסכנה לא נוגעת רק לדגים. ואכן, בניסיון לתפוס אותם, החתול יכול להפיל את הטנק. אז הוא יכול לפגוע בעצמו, או אפילו יותר גרוע. כדי להימנע מכך, הקפד לעשות זאת לבחור אקווריום רחב יותר מאשר גבוה. ומעל הכל וודאו שהבסיס יציב!

3. בחרו במכסה

אם החתול שלך ממשיך לנסות לתפוס את הדגים באקווריום או אפילו לשתות את המים שבו, כדאי שתבחר במכסה. בדרך זו, לחתול שלך לא תהיה יותר גישה לחלק הפנימי של האקווריום. לציין זאת זה גם מגביל את הסיכון לטביעה והתחשמלות לכדור השיער שלך.

אקווריום צ'אט
קרדיטים: iStock / LeoMalsam

היזהר, עם זאת, לא לבחור סתם מכסה. לא רק שהוא צריך להיות בו חורים כדי לאפשר לאוויר לעבור דרכו, אלא שהוא גם צריך להיות בטוח מספיק כדי שהחתול שלך לא יוכל למשוך אותו. אם אפשר, הימנע גם מנטילת מכסה זכוכיתכי בן לוויה הקטן שלך יכול לשבור אותו על ידי קפיצה עליו למשל.

4. מניחים סדין מעל האקווריום בלילה

אם החתול שלך מתעניין בדגים שלך במיוחד בלילה כשכולם ישנים, נסה את הטכניקה הזו: הניחו סדין מעל האקווריום. זה יעשה את האקווריום הרבה פחות מעניין עבור החתול שלך. לא שוקל הדגים שלך ישמחו מאוד להיות בחושך בשביל הלילה.

5. מסדרים מזרקת מים מול האקווריום

כדי שהחתול שלך יתמקד במשהו אחר מלבד האקווריום, אל תהסס למקם מזרקת מים בקרבת מקום. אז הוא לא רק יוכל לשתות כרצונו, אלא גם יוכל לשחק עם מים זז, וזה פחות או יותר סיבות להתקרב לדגים שלך!

6. לכוד את האקווריום

טריק אחרון מורכב ממיקום מסביב לאקווריום חפצים עם מרקם לא נעים עבור החברים החתוליים שלנו. זה יכול להיות, למשל, סרט דו צדדי, חצץ, שאריות קפה או אפילו נייר אלומיניום.

אתה יכול גם להשתמש דוחים טבעיים שתרססו בכל רחבי האקווריום: פלפל, חומץ לבן, תכשיר על בסיס לימון…

איך לחטא את בית הגידול שלך מבלי לסכן את החתול שלך?

הנה באילו כמויות לפי גילו